За даними останньої загальної диспансеризації, дітей з хронічними захворюваннями у Росії - 40%. Але, як вважає головний педіатр Росії, академік РАМН Олександр Баранов, реальні показники набагато вищі.
- Здорових дітей у нас залишилося лише 5-10%, - говорить Баранов.
На його думку, до такої ситуації призвів комплекс причин. Перша - за останні роки фактично ліквідували дитячу санаторну службу в країні. Зникли здравниці Криму, Прибалтики, майже всі дитячі табори санаторного типу продані або приватизовані. Отже, діти, які потребують лікування наслідків гострих захворювань, його не отримують.
Ще одна причина - харчування: і вдома, і у школах. Система шкільного харчування практично знищена. Звідси хвороби органів травлення, опорно-рухового аппарата - діти відчувають дефіцит кальцію, оскільки в їхньому раціоні відсутнє молоко.
У зв"язку з цим найшкідливішими харчовими продуктами академік вважає калорійні напої, окрім натуральних соків. У них дуже багато консервантів, штучних фарбників, хімічних добавок, які викликають і алергію, і надмірну вагу. На друге місце він ставить чіпси з їхнім холестерином. На третє місце по шкідливості Баранов поставив бутерброди, сухарі тощо.
На думку Баранова, йде фізична деградація сучасних дітей - знижується навіть життєва місткість їхніх легенів. У сучасних школярів спостерігається зниження сили кисті - вона на 17-20% нижча, ніж була 15-20 років тому. Дуже багато дітей з підвищеною вагою і з дефіцитом ваги (по 15-20% і тих і інших), повідомляє МК.
Коментарі