
З моменту введення у дію нового Кримінально-процесуального кодексу на одного слідчого суддю Черкащини припадає майже 21 кримінальне провадження. А в самому обласному центрі втричі більше. Про це розповіли на круглому столі "Роль суду у виконанні положень нового КПК України". Його провела Черкаська міська молодіжна громадська організація "Демократичні перетворення України".
"Це зумовлено тим, що у Черкасах знаходяться всі слідчі підрозділи СБУ, податкової міліції, обласної прокуратури, слідче управління міліції. Лише у слідчому управлінні обласної міліції працює кілька десятків слідчих. У них у провадженні перебуває значна кількість справ і всі вони звертаються з різними клопотаннями до слідчого судді. А з податкової міліції до суду надходить щотижня близько 70 різноманітних клопотань щодо тимчасового доступу до речей та документів, арешту майна, грошових стягнень", - зазначив начальник відділу прокуратури Черкащини Олег Троян.
Правозахисники сподіваються, що запровадження інституту слідчого судді сприятиме дійсно об'єктивному розслідуванню.
"Слідчі міліції і прокуратура представляють одну сторону і раніше у цьому часто був перекіс у бік обвинувачення. Зараз до слідства долучили слідчого суддю. Він має контролювати дотримання правоохоронними органами прав і свобод людини. Усі слідчі дії мають проводитись лише за рішенням слідчого судді. Учасники судового процесу також матимуть право оскаржити дії слідчих органів у слідчого судді. Будемо сподіватись, що він, як представник незалежної судової гілки, буде ефективним запобіжним засобом від порушень", – зазначив керівник аналітичного відділу Черкаського осередку Громадянської мережі "ОПОРА" Сергій Варич.
Відповідальність за законність проведення розслідування несе прокурор. Новий КПК спонукає його діяти у питаннях захисту прав громадян. Самому виявляти порушення і на них реагувати.
"Зараз у випадку суттєвих порушень для прокурора може бути застосована не тільки дисциплінарна відповідальність, а й цивільно-правова. Прокурор повинен самостійно відреагувати на порушення в ході слідства, але інститут слідчого судді це додаткова гарантія захисту", - додав Троян.
Член Громадської ради із дотримання прав людини при обласній міліції Василь Демчик вважає, що і в старому КПК було достатньо умов для дотримання прав людини. Все залежить від прокурора, слідчого і міліціонера.
"Скільки за ініціативою прокурорів було закрито кримінальних справ через відсутність складу й розпочате досудове розслідування? Як при старому кодексі, так поки що і при новому вся діяльність прокуратури направлена на обвинувальний висновок. Погано зробили, що виключили з діяльності міліції дослідчу перевірку. Зараз по заяві будь-якого громадянина автоматично відкривається кримінальне провадження, а підозрюваний про це не знає. Захистити свої права він може лише з моменту, коли йому пред'явили повідомлення про підозру. Тобто, навколо людини вже "яму" вирили для "поховання", а вона ще ходить у весільному вбранні і будує плани на майбутнє", - сказав Демчик.
Коментарі
Еще бы Шишацкий заявил о реальной экологической катастрофе в районе ТЭС! На несколько километров вокруг станции все засыпано угольной пылью, местные жители дышат всем этим, что в итоге приведет к появлению у них дыхательной аллергии и силикоза легких, но самое страшное, что первыми пострадают и начнут болеть дети. Вдобавок жители близлежащих районов теперь остались без отопления и горячей воды, и альтернативы у них никакой, так как Углегорская ТЭС была единственным источником тепла. Остается только сказать СПАСИБО нашим политикам за их жадность! Закупки газа они снижают, зато увеличивают нагрузки на угольные ТЭС, которые даже не могут модернизировать и вот в итоге из-за их жадности страдают простые люди.
Вообще угольные ТЭС - это прошлый век, во время добычи угля и от заболеваний, связанных с выбросами ТЭС, гибнет народу больше в несколько раз, чем во всей остальной энергетической сфере вместе с авариями. Добыча и использование угля приводит к кислотным дождям, отравлению грунтовых вод и выбросам с высоким содержанием тяжелых металлов, от чего пытается оградиться весь цивилизованный мир, но в отличие от них нас пытаются вернуть в эти условия.
Кто-бы сомневался, что количество жертв значительно больше, чем сообщили региaнальные брехуны...
Досталось от совка наследия, так власти и этим не могут распорядится, не то что новое построить. Что имеют разваливают или разворовывают, а страдают люди и течто погибли-пострадали, и те что остались без тепла. У красных хоть программа модернизации есть, а эти сидят и ничего не делают!
Там уже нечего продавать!!!
Эту беду нужно решать всеми силами.
Речь идет о 12 тыс. населения города Светлодарск!
Сгорело предприятие городообразующего масштаба!
Про те й мова,що 12 тис.НАСЄЛЄНІЯ,"мєшканцев",не НАРОДУ!Отже,горить не тільки земля,а й дахи і небо від данєцкіх окупантів
((
Це що, прикол?
все це підступність нечесних бізнесменів, не інакше як зіграв факт приватизації ТЕЦ ціною так, до того ж в кінці року Центреенрго отримала кредит від Ощадбанку на 419 млн. грн. А чистий прибуток склав 39 млн. грн. Ось і сидите при свічках, панове.
Очень много вопросов по поводу пожара на станции, особенно после получения кредита около 450 тыс. гр. Еще возникает вопрос, неужели власть ни как не развивает отрасль? Похоже кроме коммунистов это ни кому не нужно!