Стару бюрократичну систему МСЕК ліквідують.
Її замінить новий дієвий механізм, що орієнтований на людину та на її потреби. Про це на засіданні уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, перший крок уже зроблено. Уряд спрямував до Верховної Ради проєкт закону, що встановлює алгоритм оцінювання повсякденного функціонування людини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Правоохоронці "трясуть" МСЕКи і медзаклади - вилучають меддокументацію
"Сьогодні ми схвалюємо соціальний компонент цієї реформи. Два законопроєкти, що регламентують соціальні послуги та страхові виплати. Виплати будуть залежати від оцінки стану працездатності. Їхній розмір для людей з повною стійкою втратою працездатності, порівняно з теперішнім, суттєво зросте. А для людей із частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку особа мала до страхового випадку і після повернення на роботу", - зазначив Шмигаль.
Він також повідомив, що запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації з чотирьох місяців до 1,5 року.
"І захищають людину від звільнення на весь період лікування. Таким чином система стане більш справедливою", - додав Шмигаль.
У Верховній Раді зареєстрували урядовий законопроєкт про ліквідацію в Україні Медико-соціальних експертних комісій.
Законопроєктом, зокрема, пропонується замінити застарілу систему МСЕК на оцінювання повсякденного функціонування особи, що сприятиме більш ефективному проходженню медичної експертизи.
Коментарі