Християни щороку дотримуються Різдвяного посту. Його ще називають Пилипівським. Він триває 40 днів.
Цей час необхідний для того, щоб очистити не лише тіло, а й душу. І для цього ті, хто дотримується посту, відмовляються від певної їжі. Які є правила, що можна їсти й коли настає піст, дізнавайтеся в матеріалі Gazeta.ua.
Різдво Христове в Україні відзначають двічі: за григоріанським і новоюліанським – 25 грудня та юліанським календарями – 7 січня. Тому Різдвяний піст триває з 15 листопада до 24 грудня за григоріанським і новоюліанським календарем, з 28 листопада до 6 січня за юліанським.
У народі Різдвяний піст ще називають Пилипівським або Пилипівкою – на честь святого апостола Пилипа, пам'ять якого віряни шанують 14 листопада. Ця дата – останній день, коли можна їсти скоромну їжу.
Період Різдвяного посту є важливим для кожного християнина. Одразу після закінчення посту настає Різдвяний Святвечір – переддень Різдва Христового.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята не буде: на Київщині заборонили головні атрибути новорічних свят
Важливо розуміти, що в цей період необхідні не лише обмеження їжі, а й приборкання плотських утіх. У Різдвяний піст потрібно утримуватися від:
– лихослів'я і образ;
– куріння і вживання спиртного;
– сексу;
– ненависті й жадібності;
– відвідування розважальних заходів.
Головними заняттями тих, хто дотримується посту, на цей період мають стати молитва й абсолютний спокій. Таким чином ви намагаєтеся стати ближче до Бога, а для цього вам потрібно відмовитися від того мирського, що наповнює ваше життя негативом або ілюзорним позитивом.
Також необхідно змінити раціон. Не вживати їжу тваринного походження, молочну продукцію і яйця. Все, що ви їсте, має бути від природи – на рослинній основі. У середу й п'ятницю можна їсти рослинну їжу без олії, а у вівторок і четвер – рослинну їжу з олією. У суботу, неділю (крім останніх), а також на великі свята дозволяється вживати рибу.
Варто також відмовитися від консервації. Вона негативно впливає на шлунково-кишковий тракт, який і так відчує стрес від різкої зміни харчування. Саме тому церковнослужителі рекомендують змінювати раціон поступово.
Традиційно українці щосуботи в листопаді поминають померлих предків. На цей місяць припадає чотири батьківських поминальних суботи. 5 листопада ‒ Дмитрівська субота, 12 листопада ‒ Кузьмина, 19 ‒ Михайлівська, а 26 листопада ‒ батьківська субота перед Пилипом. Але церква офіційно визнає лише Дмитрівську поминальну суботу.
Зазвичай для поминання предків обирають якусь одну суботу. Після останньої батьківської суботи починається Різдвяний піст ‒ Пилипівка. Триває він від 28 листопада до Святвечора.
Коментарі