Військовослужбовці та громадські діячі оголосили про створення ГО "Громадсько-військовий рух". У зборах ініціативної групи, що відбулися 8 травня, взяли участь понад 100 військових, ветеранів, волонтерів та громадських діячів з усієї України. Нова організація має об'єднати різні групи суспільства, зокрема військових і цивільних громадян.

У заході взяла участь низка відомих людей, зокрема представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов, підприємець та блогер Сергій Дідковський, громадські діячі Юрій Гончаренко (м. Київ) та Андрій Кужель (м. Чернігів), ветеран російсько-української війни Олександр Гінгізов (м. Житомир), представник Ради родин загиблих при Міністерстві ветеранів Віталій Лабуткін (м. Тернопіль).
Про поточну ситуацію на фронті у своєму виступі розповів молодший сержант Нацгвардії Юрій Павлишин, командир відділення ударних БпЛА у складі 4-ї бригади оперативного призначення "Рубіж".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Було дуже мало обмінів полоненими, які відбулися у той день - Юсов
Основні завдання організації окреслив один з ініціаторів створення Громадсько-військового руху ветеран російсько-української війни Олексій Івашин. Йдеться про активне сприяння протидії агресії проти України, досягнення справедливої оцінки та покарання учасникам агресії, а також посилення єдності між військовими, ветеранами і цивільними громадянами. Крім цього ГО протидіятиме підривним зусиллям ворога в українському суспільстві, надаватиме підтримку Силам оборони України, а також працюватиме над забезпеченням поваги до захисників держави та престижу військової служби.

"Україна приречена будувати потужну систему безпеки, зробити оборону і захист країни головним пріоритетом не лише держави, а й усього суспільства. На мій погляд, у цьому й полягає головне завдання таких організацій та рухів, як той, що зараз започатковується тут", - підкреслив Юсов.
У своєму виступі він представив концепцію оборонної демократії, що передбачає: збереження демократичних процедур та стандартів в умовах війни, повне відновлення суверенітету України в міжнародно визнаних кордонах, протидію агресії та притягнення винних до відповідальності, зміцнення єдності між різними верствами суспільства, підтримку Сил оборони та виховання молоді в дусі національно-патріотичних цінностей.
Підсумком зборів стало ухвалення Декларації про формування ініціативної групи, у якій визначені цілі, принципи та напрямки діяльності нової громадської організації.
Україна не готова до реального обсягу роботи з ветеранами після війни, вважає заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ підполковник Максим Жорін.
Він визнав, що на рівні держави та місцевої влади є спроби виправити ситуацію. Проте серйозною проблемою, за його словами, лишається кадровий підхід.
Коментарі