вівторок, 16 листопада 2010 10:02

МВФ не проти закрити своїми грошима дірки в бюджеті України

МВФ не проти закрити своїми грошима дірки в бюджеті України

Міжнародний валютний фонд і Україна погодили на рівні експертів перегляд програми співробітництва з Україною в рамках угоди stand by.

За словами глави місії фонду в Україні Таноса Арванітіса, тепер лист про наміри буде передано керівництву МВФ.

"Тепер лист про наміри, сформульований урядом і Національним банком України, буде передано керівництву МВФ. Очікується, що після виконання українською стороною попередніх заходів, рада директорів до кінця року розгляне питання про завершення перегляду програми", - наводяться в повідомленні МВФ у вівторок слова глави місії фонду в Україні.

Він уточнив, що результатом завершення перегляду програми стане виділення траншу в розмірі SDR1 млрд (близько $ 1,6 млрд), з яких $1 млрд надійде на підтримку бюджету.

"Виконання програми в рамках угоди stand by в цілому узгоджується з цілями, сформульованими програмою. Усі кількісні показники, які є критеріями ефективності за станом на кінець вересня, були виконані, також забезпечене неухильне просування у впровадженні структурних реформ", - зазначив Арванітіс.

Зокрема, за його словами, Кабмін планує здійснити комплекс заходів, спрямований на скорочення розмірів державного боргу та дефіциту держбюджету.

"У цьому контексті дефіцит сектору загальнодержавного управління в 2011 році не перевищить 3,5% ВВП", - додав глава місії.

При цьому Аравантіс переконаний, що Податковий кодекс не вплине на дохідну частину бюджету 2011, тому МВФ рекомендує Україні скорочувати витрати скарбниці зі збереженням важливих інвестпроектів, а також забезпечити захист найбільш незахищених верств населення.

"Тиск витрат і надалі буде залишатися викликом і вимагати розважливого підходу до забезпечення їх виконання", - підкреслив Арванітіс.

Він також прогнозує, що рівень інфляції в 2011 році істотно знизиться.

МВФ наприкінці липня вирішила відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд ($ 15570 млн за поточним курсом) в кінці липня. Київ уже отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд, з якого уряду було спрямовано близько $1 млрд.

Інтерфакс-Україна

Зараз ви читаєте новину «МВФ не проти закрити своїми грошима дірки в бюджеті України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

16.11.2010 10:38:30Гость194.44.31.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
НЕ Украина просит кредит, а госсударственніе чиновники. А МЫ ОТДАВАТЬ БУДЕМ. ТАКИЕ ВОПРОСЫ, КАК ГОСУДАРСТВЕННЫЕ КРЕДИТЫ НУЖНО СТАВИТЬ НА РЕФЕРЕНДУМ.
16.11.2010 10:31:17СОЮЗ ПРОГРЕССИВНЫХ СИЛ188.230.122.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Сильное государство должно быть самостоятельной и самодостаточной системой!Деньги это кровь экономики!Так зачем Украине нужна чужая кровь(валютные кредиты или инвестиции)?! Может нам нужно восстанавливать свои кровеобразующие органы,функцию которых выполняют все виды нашего национального производства?!Миф об информационном обществе это примитивный обман,целью которого было разрушение научно-промышленного потенциала Украины и финансовая кабала, в которую нас умышленно погрузили Альтернатива на сайте СОЮЗ ПРОГРЕССИВНЫХ СИЛ
Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути