четвер, 02 липня 2009 13:20

Як Росія розпродує українське майно в Севастополі

Як Росія розпродує українське майно в Севастополі
Структури Міністерства оборони РФ продовжують продавати орендоване в України майно в Севастополі. Про це пише тижневик "Коментарі:".

Зокрема, йдеться про продаж майна севастопольського військового містечка N289 (більше трьох тис. кв. м складів, майстерень і цехів, розташованих на земельній ділянці площею більш як 4 га в центрі Севастополя) одному з київських ТОВ. Ця компанія придбала майно вищезгаданого військового містечка у Будівельного управління Чорноморського флоту (БУ ЧФ), що належить Міністерству оборони Росії.

За даними ж "Коментарів:", військове містечко N289 було створене в 1999 році наказом начальника БУ ЧФ в результаті реорганізації військової частини N53074, що належить Україні.

Два тижні тому це рішення у Вищому господарському суді України узялася оскаржувати військова прокуратура Військово-морських сил Збройних сил України. ВГСУ розглянув цю касацію 23 червня й ухвалив, що ця справа буде розглядатися 11 серпня.

Це далеко не єдина суперечка між Україною й Росією за чорноморське майно. Так, за даними видання, у 2002 році Господарський суд Севастополя затвердив мирову угоду, відповідно до якої вищезгадане БУ ЧФ передало (у рахунок погашення боргу) у власність місцевої компанії ПП "Адепт" грязелікарню севастопольського військового санаторію "Омега". При цьому, відповідно до доповнення N1 до угоди між Україною й Росією "Про параметри поділу Чорноморського флоту", укладеної в 1997 році, санаторій "Омега" разом з будинками й спорудами, розташованими на земельній ділянці площею 7 га, належить ВМС України. За даними "Коментарів:", на підставі цієї міжурядової угоди військова прокуратура ВМС України уже кілька років намагається скасувати цю угоду. Але поки що бажаного результату не досягнуто: три місяці тому, 25 березня, Вищий госпсуд України скасував всі попередні рішення, ухваливши передати цю справу на новий розгляд.

Не менш резонансною справою із продажу Росією українського майна, відзначає видання, є реалізація активів ДП "Севастопольський судноремонтний завод Чорноморського флоту" (нині - 13-й судноремонтний завод ЧФ). За даними джерел "Коментарів:", ще в січні 1997 року керівництво цього держпідприємства уклало договір оренди одного із заводських корпусів (загальною площею більше 1,5 тис. кв. м у Севастополі по вул. Гранатна, 1) з одним із ПП. А через кілька місяців це приватне підприємство, контрольоване бізнесменом із Севастополя К., оформило право власності на цю нерухомість. Прокуратура ВМС України досі намагається денонсувати цю угоду в судах, вказуючи на те, що вона була укладена в так званий перехідний період. (Протягом "перехідного періоду" заборонялися будь-які одноосібні дії сторін відносно флоту до прямих вказівок глав України й Росії.)

Однією з причин ускладнення роботи правоохоронців, відзначають "Коментарі:", є те, що вітчизняні органи правосуддя найчастіше відмовляються задовольняти вимоги українських військових, вважаючи, що подібні суперечки повинні вирішуватися Підкомісією з питань функціонування ЧФ РФ та його перебування на території України, що є складовою частиною україно-російської міждержавної комісії. З огляду на те, що ця комісія очолюється президентами України й Росії, такі суперечки можуть тривати нескінченно довго. На думку видання, запобігти розпродажу свого військового майна Україна могла б, запровадивши мораторій на будь-яку реорганізацію й відчуження військових частин, містечок, заводів та їхніх структурних підрозділів.

Зараз ви читаєте новину «Як Росія розпродує українське майно в Севастополі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

03.11.2012 21:30:48Сэм194.15.147.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Что же, помимо главного хранителя Г.В. Дибровы, так сказать, самостоятельно посещали фондохранилище настоящий и бывший директор музея? Значит, кто-то из этих двух и похитил из фондов музейные предметы. Не бывает случаев, чтобы главный хранитель занимался хищениями. Видимо, Диброва был слишком доверчив. Такой порядок, надо полагать, ввёл директор, при котором работал Диброва, чтобы его облапошить. В этом случае вина за недостачу должна быть возложена на директора. Вина Дибровы, что он, как главный хранитель, не указал директору на необходимость соблюдения порядка. Как правило, директора не знают Инструкции по хранению музейных ценностей. Смутно написано о каких-то документах по которым числились вещи. Очевидно, инвентарные книги?

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути