
У разі, якщо в іноземній країні дитину тимчасово вилучають з родини через підозру на загрозу її здоров'ю чи розвитку, громадянам України слід одразу звертатися до Посольства або Консульства України.
Про це повідомила пресслужба Департаменту консульської служби МЗС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше ніж 250 дітей залишаються в зонах примусової евакуації на Донеччині
Такі випадки зазвичай виникають у разі неналежного виконання батьківських обов'язків, домашнього насильства, відмови від медичної допомоги чи недостатнього догляду. У багатьох країнах, зокрема в ЄС, заборонено залишати дітей до 12 років без нагляду. Ініціювати розгляд ситуації можуть як соціальні служби, так і сторонні особи - наприклад, сусіди чи вчителі.
Українські дипломати допомагають з'ясувати причини вилучення, надають інформацію про місцеве законодавство, допомагають звернутися по безкоштовну юридичну допомогу та повідомляють про правозахисні організації, які можуть втрутитися у ситуацію.
Водночас у МЗС наголосили: консульства не мають повноважень представляти інтереси батьків у суді або бути їхніми адвокатами - їхня роль полягає в захисті прав українських громадян і наданні необхідної інформації.
У населених пунктах Донецької області, де діє примусова евакуація дітей, досі перебувають 185 родин з 254 дітьми.
"Станом на сьогодні у дев'яти населених пунктах залишаються 254 дитини з 185 сімей, які підлягають евакуації у примусовий спосіб з батьками чи особами, які їх замінюють, та іншими законними представниками", - зазначила виконуюча обов'язки начальника служби у справах дітей Донецької ОВА Юлія Рижакова.
Коментарі