Notice: Undefined offset: 0 in /home/gazeta-ua/www/gazeta.ua/src/app/modules/News/views/helper/template/gallery.phtml on line 16
Notice: Undefined offset: 0 in /home/gazeta-ua/www/gazeta.ua/src/app/modules/News/views/helper/template/gallery.phtml on line 23
Юлія Демчук, яка живе у Ванкувері, зняла в оренду квартиру, яку власники вирішили продати, ще до закінчення контракту оренди. Але, за кордоном орендарі захищені, і навіть, при зміні власників контракт залишається дійсним.
"Перше і найважливіше: рішення продати квартиру, яку хтось орендує, не є приводом виселяти орендарів. І сам факт продажу ніяк не впливає на вашу оренду, навіть беручи до уваги те, що власник квартири змінюється. І навіть потім в нових власників є лише дві легальні причини "виселити" вас:
Якщо самі власники, або їх батьки чи діти будуть самі жити в купленій нерухомості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка шокувала високими цінами на житло в Андоррі
Якщо нові власники збираються переформатовувати нерухомість з квартири в, наприклад, офіс чи магазин", - пояснює українка.
Контракт оренди продовжує діяти на тих самих умовах навіть після продажу, і навіть немає необхідності його перепідписувати. Підняти ціну просто так новий власник теж не має права, лише на дозволені законом 1-2% в рік.
"Орендарі тут захищені від всяких недобросовісних маніпуляцій і угод. Єдиний недолік цього всього - під час продажу потенційні клієнти захочуть подивитись ту саму нерухомість, в якій ви живете. І тут ви вже нічого зробити не можете, але все-одно є певні правила, які мають трохи спростити життя. Ріелтор має попередити вас про перегляди мінімум за 24 години. Під час перегляду в ідеалі вас попросять піти погуляти, але ви можете відмовитись. Якщо ви не залишаєтесь, то ріелтор несе відповідальність за ваші речі поки вас нема", - каже Юлія.
Якщо все-таки після продажу договір оренди розривається, то орендарям дають 2 місяці на пошук нового помешкання і останній місяць проживання оплачувати не треба.
Євгенія Кубова, яка має власну фірму, що займається питаннями нерухомості розповіла, коли українцям, які переїжджають до Польщі, потрібен дозвіл на купівлю нерухомості. Родина Євгенії має іпотеку на 2 квартири. Українка веде блог, в якому розповідає всі нюанси купівлі нерухомості.
Коментарі