Нещодавно міська влада назвала найвірогіднішим місцем будівництва нового ділового центру столиці "Київ-Сіті" північні Осокорки. Аби звільнити це місце для нового бізнес-центру, звідти треба переселити мешканців із понад 200 приватних домоволодінь.
На вказаній ділянці нині знаходиться чотири вулиці: Осокорська, Зарічна, Іжевська і Трускавецька. Тамтешні мешканці проживають у приватних одно- або двоповерхових будинках без централізованого опалення, каналізації та з перебійною подачею електрики. Попри це, більшість городян не збираються залишати свої домівки.
"Куди я звідси поїду!? Живу тут усе життя, вже понад 70 років. Звісно, опалення, газу немає, самі возимо балони, але це ж майже центр Києва", – обурюється Галина Пилипівна, що проживає на вул. Трускавецька, 6.
Інші мешканці цієї вулиці та сусідньої Іжевської також не хочуть переселення.
"Ми проти! Тут наші батьки і діди жили. У нас тут і земельні ділянки, і озеро поряд, нікуди переселятися не хочемо", – ледь не в один голос заявили місцеві жительки-пенсіонерки Наталія Афанасівна, Євдокія Михайлівна та Любов Степанівна.
Проте серед опитаних є і такі, що не проти переїхати в більш вигідне місце. Кажуть, що це залежить від пропозиції, яку їм надасть міська влада або інвестори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві збудують бізнес-центр на 30 тисяч робочих місць
За словами головного архітектора міста Сергія Целовальника, перед інвесторами, які візьмуться за реалізацію цього проекту, буде стояти завдання викупити будинки, компенсувати людям житло і їхнє майно. Вартість однієї земельної ділянки разом із будинком становить від 300 тис. доларів.
На думку Целовальника, такі затрати виправдані, адже Княжий затон – дуже зручний: там дві станції метро, "вилітна" магістраль на міжнародний аеропорт "Бориспіль", близькість до Дніпра, прекрасні види на правобережний центр Києва і значна територія – 180 га.
Загалом же столична адміністрація визначила п'ять можливих земельних ділянок для реалізації проекту "Київ-Сіті": Осокорки-Північні (150 га), в районі Одеської площі (240 га), Нижньої Телички (160 га), о. Вирлиця (110 га) та на Дніпровській набережній (140 га).
Будівництво міжнародного ділового центру "Київ-Сіті" може розпочатися в жовтні-грудні 2014 року. Про це головний архітектор міста сказав під час Київського інвестиційного форуму, де цей проект було визначено як один із пріоритетних. Його будівництво оцінено у $1-2 мільярди.
Коментарі
6Який нормальний інвестор зараз вложить кошти в Україну при нинішній бандитській владі,а якщо наші бандити будуть будувати то люди яких виселять зостануться при своїх інтересах,тобіш пролетять по всіх параметрах.
Иностранные инвестиции в такое сегодня исключены. Возникает вопрос, кто в Украине сегодня способен инвестировать в этот проект? Откуда взять деньги? Может из кипрских оффшоров? Кто инициатор этого проекта (как и остальных)? Возможно, это просто чьи-то пожелания, например, киевского мера из Комсомольска и ПР или главного архитектора Киева? Странная информация.
Вообще-то это большая удача обменять свою хижину разваливающуюся без удобств на квартиру в новостройке. Скорее всего альтернативу предложат очень хорошую. Другое дело, что многим бабкам оно нафиг не надо, они бояться всего нового и хотят помереть в своём сарайчике без удобств.
Ты в своем уме, что всласть может нормальное предложить!!!!! Они предложат так, что бы себя не не обделить, а точнее деньги за которые можно будет купить гостинк в очень спальном районе. А теперь хоть мысленно сравни частный дом, какой бы то он ни был, с гостинкой!!!!
Друже, це розмова ні про що. Заради цікавості заїдь (зайди) в цей райончик - реально люди вже років зо 20 готуються до знесення і думають лише над тим як дорожче продатися. Сміття по коліна і запах від туалетів. Звичайно, є і охайні будиночки. Питання в ціні цієї землі - вона зросла до того рівня коли використання її під одно-дво поверхові будинки є недоцільною. А за суму "від 300 тис. доларів" можна купити пару квартир в крутому комплексі Рівер Стоун за 250 метрів від своєї халупи.
Можна зрозуміти, що таке Київ-город, Київ-місто. А що таке Київ-сіті? Цей целовальнік бандюка в сідницю заслогує на почесне право буди згодованим рибам в Княжій затоці. Амінь!