
Волонтерка та військова аналітикиня Марія Берлінська прокоментувала рішення США припинити постачання ракет для систем протиповітряної оборони України.
Вона окреслила три ключові наслідки, які, на її думку, це рішення матиме для країни. Про це вона написала в Telegram.
На першому місці - загроза масового знищення інфраструктури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін скористається паузою у військовій допомозі від США - аналітики ISW
"Без ракет для ППО - це розбиті міста, включно з Києвом. Розбиті виробництва, логістика, командні пункти - усе, щоб паралізувати оборону на фронті", - наголосила Берлінська.
Вона критично оцінила здатність європейських партнерів компенсувати брак американської підтримки.
"Європейці проспали ці 3,5 роки. Їхні чиновники досі перебувають у стадії заперечення. Ракет виробляють мізерно, а передають ще менше", - зауважила вона.
На другому місці - геополітичний підтекст.
За словами Берлінської, нинішня пауза у військовій допомозі може виглядати як сигнал зближення США і Росії на тлі зростання напруги з Китаєм.
"Це демонстрація партнерства між США та Росією. Давайте, мовляв, дружити разом проти Китаю. А інтереси України? Та якось перетерплять", - іронічно зауважує волонтерка.
Третій наслідок - політичний і моральний тиск, спрямований на поступове схилення України до переговорів із ворогом.
"Коли в наші міста полетять сотні балістичних ракет і тисячі дронів, і коли стане очевидно, що ми не можемо цього зупинити - нас будуть змушувати сідати за стіл переговорів", - попереджає Берлінська.
Державний департамент США не має прямого впливу на ухвалення рішень щодо постачання військової допомоги Україні.
Речниця відомства Теммі Брюс рекомендувала звертатися за роз'ясненнями до Міністерства оборони США, яке безпосередньо відповідає за військову допомогу.
"Наше головне завдання - дипломатія. Ми не приймаємо рішень, пов'язаних із передачею чи розподілом озброєння", - наголосила Брюс, відповідаючи на запитання про роль Держдепу у процесі призупинення військової підтримки України.
Коментарі