Хоча Російська Федерація та Білорусь і заявили про спільне розгортання військ, вони навряд наважаться атакувати ними Україну з півночі.
Імовірно, російський компонент будь-якого формування "регіонального угруповання військ" складатиметься з мобілізованих або призовників, які мають низький рівень підготовки та не становитимуть значної загрози для України, повідомляє американський Інститут вивчення війни ISW.
"Цей компонент може також складатися з частин 1-ї гвардійської танкової армії, 20-ї загальновійськової армії та повітрянодесантних підрозділів, які зазнали значних втрат на фронті та мають суттєво знижену боєздатність", – ідеться у щоденному звіті аналітиків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза з боку Білорусі: Лукашенко зібрав військових на термінову нараду щодо України
Раніше ЗМІ повідомляли, що Росія масово перекидає своїх солдатів до Білорусі у вагонах для худоби. Кремль сподівається використати білоруські військові об'єкти та інфраструктуру для підготовки мобілізованих солдатів, однак і це не є індикатором неминучого відкритого вторгнення з території Білорусі.
"Водночас Росія може спробувати використати свої сили в Білорусі, щоб зафіксувати українські війська під Києвом та не допустити їхньої передислокації до іншого місця або участі в контрнаступі", – вважають експерти.
Росія зараз не має можливості швидко сформувати наземні ударні сили з нуля або ж з наявних у Білорусі підрозділів, а Мінськ не може собі дозволити внутрішні наслідки прямого втручання у війну.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко 10 жовтня заявив, що Росія і Білорусь домовилися про розгортання "спільного регіонального угруповання військ". За словами Лукашенка, основу цього угруповання складають збройні сили Білорусі.
Коментарі