![Після деокупації Криму злодії побіжать в Європейський суд - експерт пояснив загрози через відсутність закону про колаборацію](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1016/1016953_w_300.jpg?v=0)
Законопроєкт про встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність мав регулювати обмеження громадян, що співпрацювали з окупантами.
"Ми досі розглядаємо злочини, що скоюють в окупованому Криму, як повалення конституційного ладу, а проблеми Донбасу - як протидію терористичній діяльності", - каже Gazeta.ua колишній представник президента України в Автономній республіці Крим Борис Бабін.
З 2014 року в Україні не прописана відповідальність за порушення міжнародних норм. Такі злочини розглядаються як порушення норм та звичаїв ведення війни.
Окрім цього після деокупації в регіонах залишаться чиновники та судді, що співпрацювали з окупантами. Українська влада має прописати закон про обмеження в правах обирати та бути обраними, обіймати публічні посади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіянам заборонять жити в Криму
"Ми не регламентували майновий режим для об'єктів, які утворюються, змінюються та викрадаються на окупованих територіях. Часто такі дії мають ознаки співпраці з окупаційними органами влади, тобто після звільнення Криму від російських загарбників всі ці "добродії" підуть у ЄСПЛ відстоювати свої права на власність, бо в нашому законодавстві це не заборонено", - каже експерт.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність. Ініціаторами документу є депутати від "Слуги народу".
На сайті парламенту поки що не з'явився текст законопроєкту. Про нього розповіла у Facebok заступниця голови фракції СН Євгенія Кравчук.
Коментарі
1