У 2015-2016 рр. на демонтаж МАФів у Києві було освоєно 70 млн грн міського бюджету, а мати радника Кличка і депутата Київради від партії УДАР Дмитра Білоцерковця, який курує тему МАФів, за цей час обзавелася елітною нерухомістю
Про це йдеться в статті "Дохідна війна. Як мати Дмитра Білоцерковця стала мільйонеркою і при чому тут МАФи", опублікованій виданням "Delo.ua".
Видання відзначає, що в Києві стартував "новий переділ ринку вуличної торгівлі": "З ініціативи радника Кличка і співголови фракції УДАР Дмитра Білоцерковця, в Київраді з'явилася чергова редакція правил розміщення в столиці малих архітектурних форм (МАФ)".
Саме Білоцерковець, як пише видання, "є головним лобістом нових правил розміщення в Києві малих архітектурних форм (МАФ)", у разі прийняття яких "левова частка об'єктів вуличної торгівлі в столиці опиниться поза законом".
Автори статті нагадують, що Білоцерковець "приїхав до столиці після окупації росіянами Криму на Toyota Corolla 2008 року випуску і вже в 2014 році очолив одну з найбільш "жирних" у корупційному сенсі структур КМДА - Департамент міського благоустрою та охорони природного середовища".
"Але все ж головним тереном його діяльності в усіх іпостасях були МАФи. А саме - їх знесення, заробіток на цьому, встановлення контактів з "правильними" мережевиками. Тобто тими, хто здає свої кіоски в оренду, отримавши попередньо преференції від влади. У даному випадку - самого Білоцерковця", - йдеться в статті.
Журналісти відзначають, що "разом з інтенсивністю ліквідації МАФів росло і добробут Білоцерковця. Підприємці помітили, що він пересів з "убитої" Toyota Corolla на джип Range Rover вартістю 150 тисяч євро, а також зв'язали з ним особняк, який будується під Києвом".
"Але за документами Білоцерковець навряд чи міг дозволити собі такий позашляховик, - йдеться в статті. - За деклараціэю 2015 року, його дохід склав 74 тис. 786 грн, накопичення готівкою - $35 тис, 37 тис. эвро і 60 тис. гривень. В 2020 роцы його фінансовий стан покращився, він заробив 1 млн 977 тис. 375 гривень. Зберігав готівкою $22 тис, 29 тис. євро і 582 тис. гривень, а також 10 тисяч гривень в банках".
"І все зовні було б в порядку, якби не мама депутата. Вірніше, її несподівані придбання, що збіглися за часом з періодом активності сина в боротьбі з МАФами. У 2016 році Жанна Білоцерковець виявилася власницею столичної нерухомості на загальну суму близько 39 мільйонів гривень. Вона купила квартиру в одному з найдорожчих і елітних районів Києва - Печерському, в ЖК "Французький квартал". Таке житло оцінювали в той час не менш ніж в 4,5 мільйона гривень. Також вона придбала будинок на Печерських пагорбах в Царському селі по сусідству із земельною ділянкою Петра Порошенка і будинком народного депутата Ігоря Кононенка. Таке майно оцінили вже в 30 мільйонів гривень, а земельну ділянку - в 4,5 млн грн", - говориться в статті.
Також видання нагадує, що в жовтні 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) повідомили Білоцерковцю про підозру у внесенні в декларацію недостовірних відомостей. На той момент народний депутат не повідомив про об'єкти нерухомості в столиці вартістю 3,8 млн гривень, які знаходилися у власності його близьких родичів.
"У вересні 2020 року мав відбутися суд, очікувався вирок, але досі цього не відбулося. Білоцерковець назвав політичною історію з НАБУ і пов'язав це з тиском на Віталія Кличка. Як показують останні події, мер столиці дійсно зазнає політичних утисків завдяки своєму раднику зі стратегічних питань. Тільки з боку підприємців, яких Білоцерковець довів до сказу фактом, що незабаром їх знову можуть чекати чергові "демонтажі" МАФів", - підсумувало видання.
Коментарі