![Все про політику пам'яті в одному виданні. Створюють унікальний словник](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1018/1018714_w_300.jpg?v=0)
Платформа культури пам'яті "Минуле / Майбутнє / Мистецтво" почала створювати словник понять і термінів для роботи з минулим і колективною пам'яттю.
Команда авторів хоче розширити поле для розмови про проблеми пам'яті в Україні. Словник готуватимуть протягом року, повідомляє "Читомо".
"Дослідження пам'яті – це широке і складне поле, в якому одні й ті самі поняття можуть мати різні назви, збивати з пантелику, ба навіть використовуватися для маніпуляцій. Щоб уникнути непорозумінь, "Минуле / Майбутнє / Мистецтво" започатковує роботу над глосарієм", – кажуть розробники.
"Постпам'ять – поняття, запропоноване американською дослідницею Маріанною Гірш для позначення того різновиду колективних уявлень про минуле, який формується другим поколінням після катастрофічного досвіду, на "розриві" колективної пам'яті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фото видатних українок нанесли на календар
Ресентимент – відчуття образи як ядерної частини колективної пам'яті, вибудовування ідентичності в контексті підтримки знання про травматичну подію та необхідності помсти чи відновлення справедливості", - наводять приклади визначень у словнику.
До ініціативи вже долучилися директорка музею "Територія Терору" Ольга Гончар, історикиня та кураторка Поліна Байцим, арткритик і редактор видавництва IST Publishing Борис Філоненко, історик Георгій Касьянов, постійний представник президента в Криму Антон Кориневич та інші.
Український інститут національної пам'яті представив краєзнавчий проєкт під назвою "Український Південь". Він ставить на меті руйнування російських імперських міфів про історію Північного Причорномор'я.
Коментарі