
5 березня 1860-го на Буковині, в містечку Радівці - тепер Сучавського повіту Румунії - народився майбутній лікар генерального штабу флоту Австро-Угорщини та український меценат Ярослав Окуневський.
Закінчив медичний факультет Віденського університету, де за високу стипендію зобов'язався служити у флоті імперії військово-морським лікарем. Той базувався у містечку Пула в Хорватії. Звідти Ярослав і розпочав свої службові мандри світом на військових кораблях "Аврора", "Мінерва", "Радецький", "Кайзер Франц Йосиф І". Дослужився до звання, що прирівнювалося до генерал-майора.
Побував у Італії, Іспанії, Греції, Туреччині, Ємені, Індії, на Цейлоні, в Китаї, Сингапурі, Єгипті, Марокко, Занзібарі та на Криті. Піднімався на вулкан Етна та на гору Тигровий пагорб, що в Гімалаях, відвідав великі піраміди. Особисто бачив багатьох європейських та азійських правителів - чорногорського князя Ніколу Петровича-Негоша, італійського короля Умберто І, іспанського короля Альфонсо ХІІІ. Був на прийомі в султана Занзібару Сеїда аль-Бусаїда та китайського імператора Ґуансюя. У палатах останнього навіть порушив дипломатичний етикет. Той забороняв дивитись на володаря Піднебесної через окуляри.
"Як же бути в Пекіні й не бачити обличчя імператора. Нехай вийде війна між Австрією та Китаєм, але я окуляри надягну", - вирішив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пишні палаци та злиденні - як жили китайці 140 років тому
У мандрах любив порівнювати становище українців з іншими народами. Міркував про російську та європейську експансії в різні країни та їх наслідки. Свої погляди та спогади виклав у "Листах з чужини", що друкували у Львові та Чернівцях.
Із початком Першої світової війни, 1914-го, допомагав Товариству Українських січових стрільців. Очолював Українську санітарну управу. Жертвував значні кошти на українську справу. За три роки організував та очолив Українську Санітарну місію УНР у Відні. Направляв в Україну потяги з ліками, що шляхом розкрадали угорці. Встановлював контакти з Червоним Хрестом. 1919-го став головнокомандувачем у санітарних справах Державного Секретаріату ЗУНР. Створив у Коломиї 1-й Гуцульський полк морської піхоти.
Після завершення українських визвольних змагань жив у Городенці - нині у Івано-Франківській області - у брата, відомого адвоката Теофіла. Організував там лікарню, де працював звичайним лікарем.
Із життя пішов 24 жовтня 1929-го. Тоді польські газети надрукували, що повісився через родинний розлад. Насправді мав проблеми із серцем та переніс важку операцію на плечі. Похований у Городенці. За радянської влади надгробок неодноразово знищували. Його відновили лише 2010 року.
Більше про Ярослава Окуневського читайте у журналі "Країна" за 3 березня 2020 року.
23 вересня 1872-го народилася Соломія Крушельницька – українка, яку за життя визнали найвидатнішою співачкою у світі. Належала співачка до древнього роду герба Сас. Батьки першими помітили музичний талант доньки, в дитинстві не відривали її від уроків з музики навіть для домашньої роботи.
Коментарі
Диво-браслет
МВД дало ориентировку на сбежавшего Мельника:

"Разыскивается ректор-взяточник. Звонить 102."
Уже позвонили из 850-ти вузов Украины…
ищи свищи
прийдеться відповісти перед народним Віче чи судом присяжних ! З кого почнемо ?
================================
С народного Вече! Где вы его видели?
Я от дедушек ушел, я от титушек ушел...
За все, що відбувається в Україні (вбивства, пограбування, побиття, знущання, гвалтування, втеча хабарника, русифікація, корупція, рейдерство…) відповідальні – Президент(Янукович) РНБО(Клюєв), СБУ(Якименко), МВС(Захарченко) ! Отож, прийдеться відповісти перед народним Віче чи судом присяжних, а не в приватизованому суді за зеківськими понятіями ! З кого почнемо ?
Спешіте відєть! Охєрєнний блокбастер "Риг в бєгах"!
кто там найдет его ,я вас умоляю.Он уже где нить на островах загорает.Может конечно ,интерпол и схватит его,да только не надолго.
ЯНУКОВИЧ СХОВАВ МЕЛЬНИКА В МЕЖИГІР'Ї. ПОРА КРОВ'Ю ЗЛОДЮГ ОКРОПИТИ ЗЕМЛЮ. І ПОЧАТИ НОВЕ ЖИТТЯ БЕЗ ЖИДО-КАЦАПО- ДАУНЕЦЬКИХ БАНДЮГ. СЛАВА НАЦІЇ!
Ректор Чернівецької податкової академії Прядко В.В. після суду взяв суддю на роботу уже в університет, а ви переживаєте
Цушко і Мельник - герої !!!
герои МежиВорья!!
"Суд изменил Мельнику меру пресечения с домашнего ареста на содержание под стражей
============================
И это правильно - под стражу!! Чтобы не сбежал!!
Пока не найдут Мельника, посадить судью в ожидании Мельника, а затем посадить двоих в назидание последователям.
В новому кпк такого немає...