![У Криму зібрались світові лідери](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1012/1012597_w_300.jpg?v=0)
У Лівадійському палаці в Ялті 4 лютого 1945 року відкрилась конференція лідерів СРСР, США та Великої Британії. Обговорили геополітичну ситуацію в Європі.
Секретар ЦК КПРС Йосип Сталін, президент США Франклін Рузвельт і прем'єр-міністр Британії Вінстон Черчилль досягли важливих стратегічних угод щодо подальшої війни з Німеччиною і Японією. Одним з головних питань дискусії стало визначення майбутніх кордонів Польщі. США і Британія вимагала передачі Польщі Львова. Сталін не погодився з цим, посилаючись на лінію Керзона, яка визначала кордон. Домовились визначити кордон по лінії Керзона з відхиленнями 5-8 км на користь Польщі.
У Ялті почали обговорювати установчу конференцію ООН. Москва хотіла, щоб повноправними членами організації визнавали окремі республіки СРСР. Вказали, що Британія мала в ООН 4 голоси завдяки домініонам.
США виступили проти протягування протеже в ООН. Британія пішла на поступки, бо сподівалася на таку ж відповідь СРСР у питанні з Індією. Учасники домовились зробити Україну та Білорусь окремими членами ООН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історичні фото, як відкривали другий фронт у Нормандії
Багато питань щодо післявоєнного облаштування світу на конференції не вирішили. Це стало причиною виникнення Холодної війни.
28 листопада 1943 року розпочалась Тегеранська конференція. На ній вперше у повному складі зібралася "велика трійка" - лідери СРСР, США та Великої Британії - Сталін, Рузвельт і Черчилль. У роботі конференції брали участь також міністри закордонних справ, політичні та військові радники.
Коментарі