понеділок, 04 лютого 2013 10:59

Давні індіанці будували кургани за 90 днів
5

План поселення Поверті-Пойнт, Луїзіана, ок. 2000 до н.е.
Фото: Фото: ruthenia.ru
Давній курган в Поверті Пойнт (Poverty Point), Луїзіана
Кургани Поверті-Пойнт: аерофотозйомка
Реставровані індіанські кургани в Маунд-Сіті
Насипи в Поверті-Пойнт - концентричні масивні (більше кілометра в діаметрі) земляні вали описані дослідниками як одна з найбільш значних споруд, споруджених архаїчною цивілізацією мисливців і збирачів

Археологи з'ясували, що спорудження гігантського кургану, який відноситься до комплексу Поверті-Пойнт, зайняло у стародавніх американців не більше 90 днів. Для того щоб укластися в такі короткі терміни, розрізненим групам мисливців і збирачів довелося об'єднатися.

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Вашингтона в Сент-Луїсі, опубліковані в журналі Geoarchaeology.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перша столиця скіфів досі знаходиться під землею

Поверті-Пойнт - це ритуальний комплекс, розташований на березі річки Міссісіпі в штаті Луїзіана. Він був зведений давніми жителями Америки близько 3200 років тому і складається з безлічі земляних валів та курганів. Площа найбільшого з них, кургану А, налічує близько 50 тисяч квадратних метрів, а висота сягає 20 метрів.

Під час розкопок археологи прийшли до висновку, що курган був побудований за дуже короткий проміжок часу, оскільки його внутрішні шари не піддавалися ерозії і не розмивалися дощами. "Навіть у дуже посушливий рік його будівництво не могло тривати більше 3 місяців", - розповів Трістрам Кіддер, один з авторів роботи.

За розрахунками вчених, над будівлею кургану одночасно працювали не менше 3 тисяч працівників. Якщо врахувати, що з ними були члени їхніх сімей, то загалом на час проведення робіт в цій місцевості зібралося близько 9 тисяч стародавніх американців. "Мисливці і збирачі жили в групах по 25-30 чоловік, тому таке скупчення виглядає просто дивовижним", - підкреслив Кіддер.

Щоб звести курган, індіанцям знадобилося перемістити 238 тисяч кубометрів ґрунту. При цьому індіанці не знали колеса і не мали худоби. Як припускають дослідники, будівельники кургану переносили землю в плетених кошиках, передаючи їх з рук в руки. Це доводить, що мисливці та збирачі ефективно координували свої зусилля, незважаючи на відсутність держави

Зараз ви читаєте новину «Давні індіанці будували кургани за 90 днів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

20.02.2016 20:33:38Марія Букрій178.93.148.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Греки пишуть латиною? Що їм заважає називатися "колискою Європи"?

07.08.2014 09:39:00Юрій Біганський213.130.28.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Автор: Олексій КРАСНОПЬОРОВ ? Мо' аффтар спершу хай своє прізвисько українізує ? :)

30.08.2013 03:01:12Вадим91.76.89.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
[Видалено]
29.08.2013 14:35:46карась85.223.232.--
  • 1+
  • 1-
  • Відповісти

просто диву даешься до какой дури может довести свидомизм ))) теперь им латиница мерещется )))

29.08.2013 13:45:22Корденис195.2.239.--
  • 1+
  • 1-
  • Відповісти

Давайте-давайте.... туда вам и дорога.... Вас, западенцев-галицаев - не жалко. О малороссах сожалею - ну, да Бог им судья. Впрочем, Они-то ещё могут исправить положение - отбросив западенщину как ненужный хлам. Пусть себе идут в гейропу - кому они там без трофеев( в виде настоящей Украины) нужны? Там уже полаков хватает - на мойке унитазов...
P.S. Не трудитесь отвечать мне или комментировать - мне ваше мнение не интересно. Да пофигу, честно говоря. Чтобы прислушиваться к мнению человека, нужно его уважать. Я вас, западенцев-галицаев, НЕ УВАЖАЮ.

28.08.2013 21:36:20misyachniy213.111.90.--
  • 1+
  • 1-
  • Відповісти

Чиновники будуть брати хабарі, міліція застосовувати тортури, політиків будуть купувати вроздріб і гуртом, зате буде латинка?
Схоже на "Мартин голий, та в брилі"

29.08.2013 14:46:10це так...93.72.185.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Треба спочатку з кацапнею в Україні покінчити, а вже потім за латинку братися...хоча в принципі можна й навпаки...

28.08.2013 20:09:19факт93.75.165.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

" Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап. Рождённый в нацистской стране, вскормлённый пропагандой нацизма этот уб.людок никогда не станет человеком. У его страны нет друзей - либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса России рядовой кацап готов пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей, качеством жизни собственного народа. Воистину: кацапы - звери. Лютые, кровожадные, но... смертные". ( А.И.Солженицын)
….якщо людина проживає серед народу і не знає його мови то вона є: або ЗАГАРБНИК, або РАБ (найманець)…або ЗАЙДА (турист) (К.Маркс) …і ще, багато хто знає ,що МОВА- це ідентифікатор СВІЙ – ЧУЖИЙ…

30.08.2013 11:36:45Корденис195.2.239.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

И из какой же книги сия цитата, позвольте полюбопытствовать (ссылку на произведение - в студию?) Если даже супруга А.И.Солженицын ОПРОВЕРГЛА уже саму возможность употребления им этой фразы? Не говоря уже о том, что написана она совсем не в солженицынской стлилистике... Этот фальшак давно уже гуляет по сети, употребляется, как правило, русофобствующими свидомитами. Как раз ваш диагноз.

28.08.2013 18:49:41roman91.124.79.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

НЕОБХІДНО ЗДІЙСНИТИ ПЕРЕХІД НА ЛАТИНИЦЮ