Ексклюзиви
понеділок, 29 лютого 2016 18:35

Як не наїдатися на ніч

Як не наїдатися на ніч

"Часто ми не снідаємо, а тоді не можемо стриматися і їмо перед сном. А це завжди виливається у зайву вагу", – каже для Gazeta.ua столичний дієтолог Ірина Казанцева.

За словами жінки американські вчені провели дослідження: годували мишей зранку і увечері жирною їжею. Ті, що їли вранці, поправилися на 20% , ті що на ніч на 50%.

"З медичної точки зору переїдати на ніч шкідливо, бо це призводить до активного вироблення інсуліну - гормону, що сприяє накопиченню жиру. Ось і виходить, що з одного боку їсти на ніч погано, але і не їсти - теж недобре.

Як же їсти і не поправлятися? Жінка радить притримуватися таких правил:

Не забувати про воду! Пам'ятайте, часто ми плутаємо голод і спрагу. Привчіть себе у випадку гострого нападу голоду випивати спочатку стакан негазованої води кімнатної температури. Найчастіше це з успіхом замінює трапезу.

Не вийшло? Спробуйте випити склянку кефіру або теплого молока із чайною ложкою меду. А ось про сік, чай, каву краще забути, часто вони тільки стимулюють апетит.

Якщо і це не вийшло, то за годину-дві до сну можна з'їсти шматочок нежирного м'яса з овочами, нічого страшного не станеться. Перед сном можна приготувати смачну закуску з 50 г сиру, відвареної гречки, ряжанки і пари ложок мюслів. Її калорійність всього 130 ккал.

Чим більше компонентів в ваших стравах, тим різноманітніші їхні смакові поєднання, і тим повільніше ви їсте. Тобто ви наїдаєтеся меншою кількістю їжі. Переїдання зазвичай буває пов'язане із смаковою одноманітністю. Ми швидко звикаємо до їжі і забуваємо про неї, а значить, не помічаємо кількість з'їденого. Щоб урізноманітнити страву, поєднуйте в ній відразу кілька видів овочів і т.д.

Не додавайте спеції та прянощі в страву під час останнього прийому їжі - вони загострюють почуття голоду, підсилюють апетит.

Заспокоїтися і знизити потребу в їжі також допомагають процедури для тіла, наприклад, ванна з ароматичними маслами, масаж і душ. Вони викликають приємні відчуття, а значить, знижують необхідність "їстівного" задоволення.

Жінка назвала ще один психологічний прийом:

"Людина щосили намагається не переїсти на ніч. Щоразу собі клянеться, що сьогодні вона точно витримає. І всякий раз зривається. Чому? Та тому що вона весь час змушена думати про те, що їй не можна, постійно тримає це в думках і в пам'яті. Психологи називають це болісною фіксацією. Думки про заборонене набувають характеру омани. Але, як відомо, єдиний спосіб уникнути омани, це їй піддатися. І неминуче настає зрив і переїдання. Події розвивалися б інакше, якби людина з самого початку знала, що немає нічого забороненого, що їси на ніч можна. Так ось, якщо ви знаєте, що є на ніч можна, ви їсте трохи. Якщо думаєте, що не можна, постійно зривається і їсте багато".

Нагадаємо: зайва вага пригнічує тестостерон

Зараз ви читаєте новину «Як не наїдатися на ніч». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути