— Наприкінці серпня везу 1,5-річного сина на море. Сусіди кажуть, ще рано. А лікар говорить: везіть спокійно, нехай морським повітрям дихає. У ньому йоду багато, — розповідає 28-річна Василина Петрук із Броварів на Київщині.
Промені сонця дітям корисні в малих дозах, — говорить столичний дерматолог Павло Демський, 51 рік.
— До 2-3 років засмагати не бажано взагалі. Навіть креми від сонця роблять для дітей лише від 3 років. Якщо все-таки йдете з дитиною на пляж, нехай краще сидить у тіні. Там засмага теж пристане, зате хоч без опіків. Навіть у затінку не можна сидіти на пляжі більше 3 годин.
На морі діти звикають до нового клімату вдвічі довше за дорослих — до 10 днів. Лише після цього море і сонце приноситимуть користь.
— Не дозволяйте сидіти на сонці з температурою. Почне боліти голова, запаморочиться. Якщо є герпес, якесь запалення шкіри, від сонця можуть збільшитися і свербіти.
Улітку радить давати дітям гарбузову кашу, шпинат і моркву.
— А найкраще — випити склянку морквяного соку. Це дасть організму бета-каротин. Він захищає від шкідливих променів ультрафіолету.
Сонце зневоднює організм. Дитині щогодини дають пити воду без газу, морси.
— Перш ніж намастити малого кремом з ніг до голови, проведіть тест. Помастіть дитині лікоть. За півгодини дивіться, чи не червона шкіра. Як ні, тоді різниці нема, що краще — крем чи спрей, аби беріг від опіків. Зауважте, що креми і спреї починають діяти лише за 20 хвилин.
Забороняйте бігати пляжем мокрими.
— Краплі води — ті самі лінзи. Удвічі посилюють дію сонця. Після купання помийте дитину у прісній воді і витріть.
Коментарі