![Щоб з’ясувати причину алергії, на шкірі роблять проколи і крапають різні алергени. За реакцією призначають лікування](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/489/489767_1_w_300.jpg?v=0)
Киянка 41-річна Ганна Баковська повикидала всі килими та пледи з квартири, поміняла подушки. Також замовила на підлогу ламінат і поставила склопакети у вікна. Її 5-річна донька має алергію на пил.
— Малій часто закладало ніс, кашляла, чхала по 10 разів підряд. Ми думали, що застуджується. Виходила надвір — минало. Як переїхали в Київ, стала задихатися без всяких причин. Антибіотики не помагали. Аж доки один лікар сказав, що в неї астма. Порадив повикидати старі речі. У старій пилюці багато кліщів, які викликають алергію.
Мати пропилососила меблі й кутки, купила диван і крісла з чохлами зі шкірзамінника. Раз на два тижні пере штори та вовняні речі.
— Щодня миємо підлогу і стираємо пил. Поставили очисник повітря. Як іду з малою в гості — бризкаю їй у ніс обволікальним спреєм, щоб не надихалася пилюкою. Астма загострюється весною і восени. Тоді забираємо всіх ляльок і м'які іграшки. Зачиняємо шафи та стелажі, ховаємо книжки й речі.
Обходяться без ліків.
— Кума порадила настоянку череди. Заварюю її, як чай. Через 20 хвилин даю малій. Колір має бути золотистий. Якщо мутний чи зелений, не годиться. Останні півроку нападів не було.
Астму в малюків найчастіше плутають з бронхітами і пневмоніями, каже столичний пульмонолог-алерголог Лариса Ярощук, 50 років.
— Приходять із запізненням на 8-10 років. Таких випадків багато. Дітей роками лікують антибіотиками. Це ослаблює печінку, підшлункову. За цей час астма лише ускладнюється.
Якщо не лікуватись, виникають незворотні зміни у бронхах.
— Коли тільки починається, хворий має лише кашель і легкі хрипи. Поступово дитині стає важко дихати. Починаються напади ядухи. Якщо не виявити вчасно, може дійти до реанімації.
Алергія може починатися не із задухи, а зі звичайного кашлю. Або з висипання на шкірі, нежитю, кон'юнктивіту. Може тиснути в грудях, утруднювати дихання — прихопить і відпустить. Треба насторожитися, якщо це буває в новому приміщенні або в одну й ту саму пору року. Особливо, коли дихають зі свистом чи є задишка. Також якщо хтось у родині має алергію.
Радить звернутися до алерголога чи пульмонолога.
— Напади викликає також хутроь або пір'я з подушок. Ще — пилок із трав і дерев, грибки — пліснява чи дріжджі. Виявляємо це шкірною алергопробою. Вводимо у шкіру на руці мікродози різних речовин. Реакцію пацієнта на них видно за 15 хвилин.
Алергії позбутися важко. Від кожного повторного контакту з алергеном астма сильнішає. В організмі утворюються антитіла, які викликають напади.
— Діти народжуються схильні до астми. З віком ризик зростає. Бронхи можуть звузитися через зміну погоди, фізичне навантаження. Треба їсти якнайменше продуктів із харчовими добавками. Бажано оселитися в екологічно чистій місцевості.
Житло обробляють раз на рік
Є побутові засоби, якими обробляють житло від хатніх кліщів раз на півроку або на рік.
— Пацієнт приїхав у село до родичів. У їхньому домі йому стало важко дихати. Це була сільська хата з високою вологістю, цвіллю на стінах. Вона й провокувала астму. Чоловік перестав туди їздити, і недуга відступила. Якщо людина знатиме, що астму викликає шерсть тварин, і почне уникати контакту з ними, то напад може бути раз у житті, — говорить Лариса Ярощук.
Коментарі