Ексклюзиви

Кавуни місяць ростуть під агроволокном

Автор: ФОТО НАДАВ МИКОЛА СИМЧИЧ
  Микола Симчич із села Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області із сином вирощують кавуни. У квітні сіють насіння у стакани, у травні — пересаджують на грядки. Мають сорти Талісман, Фараон, Ред стар і Баскетбол
Микола Симчич із села Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області із сином вирощують кавуни. У квітні сіють насіння у стакани, у травні — пересаджують на грядки. Мають сорти Талісман, Фараон, Ред стар і Баскетбол

Ділянку під баштан змінюють щороку

— За кавуни взявся, бо сильно їх люблю. Карпатський клімат для них несприятливий. Думав у нас не ростимуть, але вдалося, — розповідає 50-річний Микола Симчич із села Нижній Березів Косівського району Івано-Франківської області.

З осені підживив землю перегноєм. Навесні додав курячого посліду, переорав і поборонував. Голландське насіння купив через інтернет. Має сорти Талісман і Фараон, у них смугаста тонка шкірка. А Ред стар і Баскетбол — темно-зелені, без смуг. Посіяв насіння у квітні на розсаду в 300-мілілітрові пластмасові стакани й тримав у хаті. За місяць висадив на город й накрив агроволокном. На день відкривав утеплення, як не падав дощ. Під укриттям розсада росте місяць, доки не зацвіте.

— Спочатку зав'язі нагадують горіх. Поступово виростають завбільшки з кошик. Достиглий кавун з мого мінібаштану важить до 10 кілограмів, — каже Микола Симчич.

Баштан не можна садити щороку на одній ділянці. Слід обирати місця, де весь день світить сонце. Баштанні культури не переносять затінку. Кавунам підходить піщаний ґрунт. Добре родять на місці, де росли кукурудза, озима пшениця чи бобові.

— У травні кавуни посіяла одразу на город. Сонце пригріє і насіння гайне в ріст. Незважаючи на те, що в нас Полісся, а не спекотна Херсонщина, — каже Олена Гавриленко, 53 роки, із селища Красятичі Вишгородського району Київської області. — Вибрала скороспілий сорт Леді, що дозріває в липні.

У цього сорту плоди овальні й малонасінні. М'якоть солодка і без прожилок. Плоди важать до 14 кг і не тріскаються.

Перед посівом перевіряє насіння на схожість. Складену вчетверо газету змочує і поміщає в лоток. Туди висипає насіння і накриває папером. Обгортає плівкою і залишає за температури +15…20°C на п'ять днів. Проросле насіння садить на відстані 1 м.

— Кавуни, як і помідори, бояться фітофтори. Від неї розводжу в 7 літрах води 3 літри молочної сироватки та 10 кра­пель йоду. Цим розчином кавуни обприскую двічі.

Підживлює баштан двічі на місяць. Особливо це потрібно на початку зав'язування плодів. Можна розвести у 10 л води по 5 г сульфату калію і аміачної селітри, 10 г суперфосфату. Або змішати пів відра коров'яку, три — води, два втрамбовані відра кропиви та одне — хмелю. Добу настояти й полити кавуни.

Зараз ви читаєте новину «Кавуни місяць ростуть під агроволокном». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути