Ексклюзиви
вівторок, 15 грудня 2020 13:49

У космосі виявили позитивний ефект від розвитку технологій

У космосі виявили позитивний ефект від розвитку технологій
Іншими факторами впливу на космос стали хімічні викиди, нагрівання іоносфери. Фото: pixabay

NASA 3 роки тому виявила масивний "бар'єр" довкола Землі, що утворився внаслідок технологічної діяльності людства — промисловості, радіозв'язку, ядерних вибухів.

Ця діяльність негативно впливає на саму планету, але вплив на космічне оточення виявився позитивним, пише журнал Science Alert.

Відкриття групи науковців із США та Великої Британії дає зрозуміти, що вплив людства на довкілля не обмежується атмосферою нашої планети та поширюється далі в космічний простір. Утворений космічний пузир, як не дивно, грає людству на руку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Компанія Ілона Маска встановила новий рекорд

Планета оточена 2 радіаційними поясами, що відбивають космічне випромінювання та не дають зарядженим частинкам досягнути поверхні. Проте зараз науковці можуть говорити про розширення цього бар'єра. 2017 року вони помітили, що небезпечне сонячне випромінювання не досягало кордонів природних магнітних поясів. Дослідження цього явища виявило, що протягом останніх десятиліть цей бар'єр розтягнув магнітні пояси Землі далі в космос, і потоки радіації зупиняються значно далі, ніж це було ще в 1960-х. Антропогенний вплив на космічний простір розпочався наприкінці ХІХ ст. та досягнув свого піку в 1960-х, коли США та СРСР розпочали випробування ядерної зброї на великій висоті. Ці вибухи створили штучний радіаційний пояс довкола Землі.

Іншими факторами впливу на космос стали хімічні викиди, нагрівання іоносфери — шарів атмосфери на висоті від 80 до 600 км з високим вмістом іонів і вільних електронів; іонізація відбувається під впливом ультрафіолетових променів сонячної радіації — високочастотними хвилями та взаємодія дуже низькочастотних хвиль із радіаційними поясами планети. Дуже низькочастотні хвилі, які почали поширюватися в інженерних, наукових та військових цілях з 2-ої половини ХХ ст., зробилий найбільший внесок у створенні додаткового бар'єру для нашої планети.Частоти 3-30 кГц надто слабкі, щоб передавати звукові сигнали, проте відмінно працюють для передачі закодованих повідомлень на довгі відстані та глибоко під воду. Їх ніколи не використовували поза межами Землі, та виявляється, що вони проникали в космос і в результаті призвели до розширення захисного бар'єру електромагнітних поясів.

Посилення захисту планети від космічного випромінювання — це єдиний позитивний наслідок людського впливу на довкілля.

Марс міг підтримувати життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо, але глибоко під поверхнею. Американські вчені заявили, що коли молоде Сонце було холодніше і слабше, геотермальне тепло могло піднятися з глибини Марса, забезпечивши під поверхнею умови для життя, уважають дослідники, пише "Новое время".

Зараз ви читаєте новину «У космосі виявили позитивний ефект від розвитку технологій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 4069
Голосування Чи варто із дітьми вчити уроки?
  • У жодному разі не треба
  • Завжди потрібно
  • Треба до 5 класу
  • Потрібно, якщо дитина заробила погану оцінку
  • Слід тільки перевіряти виконане завдання
  • Треба, якщо про це благатиме дитина
Переглянути