Учені з Університету Теннессі в США виявили етапи, які приводять до розриву стосунків у парі.
Для цього фахівці провели експеримент. Пари, які зустрічаються 1-2 роки, відповіли на 9 питань. Наголошують, за час експерименту 20% пар розійшлися. Дослідники розробили шкалу оцінки романтичних почуттів, яка показує, коли закінчуються стосунки між парами.
У результаті одним із найнебезпечніших симптомів, що у пари не все гаразд, є незацікавленість одного з партнерів. Якщо людина вважає, що "мої взаємини не так вже й погані", "в цілому я не бачу необхідності робити щось із моїми стосунками", - це знак майбутнього краху стосунків.
Іншим симптомом є думка когось із партнерів на кшталт: "Іноді я думаю, що хотів би закінчити ці стосунки", "Я вважаю, мої стосунки не є нормальними/щасливими". Під час цього етапу люди докоряють один одному, починаються сварки й непорозуміння.
Найкрасномовнішим симптомом, що говорить про неминуче розставання це думки, типу: "Я вважаю, що ці взаємини вичерпали себе", "Я почав(ла) проводити більше часу з іншими людьми, і менше часу з моїм партнером", передає iscience.
Психологи опитали 6,5 тис. людей. Уклали список головних чинників, через які руйнуються стосунки. Їх у переліку 7: зовнішня непривабливість, неправильний спосіб життя, різні релігійні погляди, небажані риси характеру, соціальний статус, сексуальна несумісність, різні цілі в стосунках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли люди зраджують найчастіше - дослідження
Учені з'ясували риси характеру, які партнери не можуть терпіти одне в одного. Це неохайність, надмірна лінь і брак коштів. А жінки найбільшою проблемою в чоловіків назвали відсутність почуття гумору.
Дослідники з Бірмінгемського університету опитали понад 5 тис. людей із 96 країн. Виявили, найпоширеніша причина розривів стосунків - "відсутність взаєморозуміння". Ініціаторками розлучення частіше стають жінки. Водночас вони з часом зазвичай повністю відновлюються і в підсумку стають сильніші в емоційному плані. Чоловіки зазвичай не відновлюються, а просто "беруть себе в руки".
Коментарі