![Експерти озвучили, скільки робочих місць можуть замінити штучним інтелектом у майбутньому](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1207/1207654_w_300.jpg?v=0)
До 70% завдань на робочих місцях, що потребують використання комп'ютерів, можуть бути трансформовані або замінені штучним інтелектом.
Про це йдеться в новій статті Інституту досліджень публічної політики (IPPR) у Лондоні, пише The Independent.
Експерти Інституту зазначають, що штучний інтелект, ймовірно, матиме "сейсмічний вплив" на економіку та суспільство.
Згідно з дослідженням, робочі місця, які пов'язані із завданнями на комп'ютерах, такими як управління проєктами, маркетинг і адміністративна підтримка, ймовірно, будуть змінені через розвиток штучного інтелекту.
Тому експерти закликають до активнішого втручання уряду, оскільки нинішня політика щодо штучного інтелекту зосереджена більше на прискоренні впровадження та безпеці ШІ, а не на його наслідках.
"Аналіз 22 тис. типових завдань, що виконуються працівниками, показав, що до 70% таких ролей можуть бути суттєво трансформовані або замінені штучним інтелектом. У дослідженні зазначається, що найбільший вплив ШІ, ймовірно, матиме на організаційні, стратегічні та аналітичні завдання", - йдеться у матеріалі.
Водночас технологічні керівники стверджують, що мета штучного інтелекту - допомогти працівникам виконувати завдання та оптимізувати їхнє робоче навантаження, а не заміняти їх.
Минулого року IPPR попереджав, що за "найгіршого сценарію" у Великій Британії через розвиток штучного інтелекту може бути втрачено до восьми мільйонів робочих місць.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дослідження: деякі системи штучного інтелекту можуть відчувати страждання
"Можливості штучного інтелекту розвиваються з неймовірною швидкістю. Запуск "ШІ-агентів" показує, що ШІ відрізняється від попередніх технологій. Це не просто інструмент - це актор. Технологія ШІ може мати сейсмічний вплив на економіку та суспільство: вона трансформує робочі місця, знищить старі та створить нові, дасть поштовх розвитку нових продуктів і послуг і дозволить нам робити те, що ми не могли робити раніше. Але з огляду на його величезний потенціал для змін, важливо спрямувати його на допомогу у вирішенні великих суспільних проблем", - наголосив керівник відділу штучного інтелекту в IPPR Карстен Юнг.
За його словами, політика країни повинна встигати за наслідками розвитку штучного інтелекту.
"Це вимагає демократичних дебатів і ретельного вивчення того, як розгортається ШІ. Громадськість повинна брати участь у визначенні чітких місій і меж. Обіцянка ШІ вирішити деякі з найбільших проблем людства є спокусливою - ми всі зацікавлені в тому, щоб керувати цим процесом і досягти його", - підсумував дослідник.
ЗМІ Індії подали позов проти OpenAI - розробника нейромережі ChatGPT - за ймовірне неправомірне використання їхнього контенту. Серед позивачів - The Indian Express, The Hindu, The India Today group, NDTV.
Перший в країні позов проти OpenAI у листопаді 2024 року був ініційований інформагентством Asian News International (ANI). Стосується обвинувачень у незаконному використанні захищеного авторським правом матеріалу, з компанії вимагають відшкодування 20 мільйонів рупій ($230 тис.).
Коментарі