
За останні пів року валюта США послабла більше ніж на 10%
Долар почав новий рік з найгірших результатів за понад півстоліття, пише The New York Times.
"За останні шість місяців американська валюта ослабла на понад 10% порівняно з кошиком валют основних торгових партнерів країни. Востаннє долар ослаб настільки на початку року у 1973 році, після того, як США зробили масштабний крок, який поклав кінець прив'язці долара до золота. Цього ж разу на зміни вплинула політика президента Дональда Трампа, спрямована на переосмислення світового порядку через агресивні торгові тарифи та більш ізоляціоністську зовнішню політику", - сказано в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро перевалив за 49 гривень, що з доларом
Після переобрання Трампа долар спершу різко зростав. Інвестори на фондовому ринку та валютні гравці сприймали це як знак економічного зростання та бізнесу, що ймовірно привернуло б інвестиції з усього світу і збільшило попит на долар. Однак після піку у середині січня індекс долара почав знижуватися.
"Комбінація торгових ініціатив Трампа, занепокоєння щодо інфляції та зростання державного боргу послабила долар, який також страждав від поступового зниження довіри до ролі США у глобальній фінансовій системі. Це означає, що для американців стало дорожче подорожувати за кордон, а для іноземців - менш привабливо інвестувати в США, що знижує попит, коли уряд намагається залучити більше коштів. Слабший долар повинен допомогти американським експортерам та зробити імпорт дорожчим", - йдеться в матеріалі.
Наслідки падіння долара є далекосяжними. Для американських інвесторів слабший долар може стимулювати погляд на інші країни. Уже зараз пенсійні фонди, серед інших інвесторів, заявляють, що вони через це більше уваги звертають на ринки за межами Сполучених Штатів.
За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав.
У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
Коментарі