Світове зростання ціни на золото та нафту зумовлене міжнародними спекуляціями, в яких задіяні великі гравці й бізнесові інтереси країн. Воно штучне й немає економічного підгрунття.
Таку думку Gazeta.ua висловив академік Академії економічних наук, професор Володимир Пилипчук.
"Світове зростання цін на нафту є чисто спекулятивним і воно не відповідає еластичності попиту й пропозиції. Економіка світу не зросла втричі за рік, а ціна на нафту підскочила рівно втричі. Гравці штучно створюють ажіотаж навколо золота. Якщо подивитеся на історію, то ціни на долар, золото й нафту йдуть синусоїдами. Коли вони дешеві, то гравці їх закуповують, а коли стають дорогими - продають. Під зростанням цін на нафту й золото немає економічних підстав і воно штучне. Це - не економіка, а політика, махінації та спекуляції міжнародного рівня, в яких задіяні великі гравці й бізнесові інтереси країн", - пояснив він.
Вчений вважає, що такі спекуляції можуть привести до чергової фінансово-економічної кризи.
"Зростання ціни на нафту позначиться на кожному з нас. Наша юшка буде з меншим куском мяса. Якщо нафта буде дорожчати, то чергової фінансово-економічної кризи світові не уникнути. Підняття ціни на золото може дати негативні наслідки для економіки країни пізніше - через 8-9 місяців. Хоча, уже й зараз виник ажіотажний попит і частина резервів держави відволікається на його купівлю", - сказав він.
На думку Пилипчука, чергова криза не омине й Україну.
"Росія свого часу казала, коли ціна на нафту зросте, то в неї проблем не буде, а навпаки зростуть доходи. Але й Росії торкнулася криза. У світі ціни піднялися, а Росія ж імпортує багато продукції. Наприклад, продукти харчування, станки, обладнання і все це теж піднялося в ціні. Майже зупинилося автомобільне виробництво. Росія - експортер металу, а на нього впав попит. Там було падіння виробництва, щоправда, менше, ніж в Україні. Не омине світова криза й нас. Однак, я сподіваюся, що врешті керівники держав і міжнародних організацій схаменуться й вироблять чітки правили та механізми спільно з організацією експортерів нафти, щоб зупинити такі спекуляції", - зазначив учений.
Коментарі