
При приватизації підприємств НАК "Нафтогазу", щодо газотранспортної системи України та газосховищ мова може не йти.
Про це у коментарі Gazeta.ua казав експерт Борис Кушнірук, говорячи про наміри Кабінету міністрів скасувати заборону на приватизацію деяких підприємств "Нафтогазу".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна може отримати від оренди ГТС $15 мільярдів
"Я не впевнений, що мова іде безпосередньо про Газотранспортну систему та газосховища. Оскільки взагалі "Нафтогаз" — це така величезна махіна з купою підприємств, щодо яких ще невідомо, чи доцільно залишати їх у цьому холдингу. Тому я не готовий категорично сказати, що в цьому (приватизації підприємств НАК "Нафтогаз" - ред.) не має рації, якщо не йдеться саме ГТС та газосховища", - пояснив він.
Експерт переконаний, що НАК "Нафтогаз" необхідно у будь-якому разі реорганізовувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приватизація дочірніх структур "Нафтогазу" може відбутися в інтересах Сім'ї
"НАК "Нафтогаз" у такому вигляді, як він є, насправді є не ефективною структурою", - запевнив Кушнірук.
Він пояснив: "Нафтогаз" було засновано свого часу Бакаєм для заробляння грошей на виборчу кампанію Путіна 1999 року. Саме з такою метою він і створювався. У них був "Газпром" і вони побачили, що там можна стільки "тирити", то "давайте створимо щось таке ж саме ще і на теренах України". Так з'явився НАК "Нафтогаз".
"Тому у самій цій структурі у такому вигляді, як вона є, насправді немає доцільності", - зауважив Кушнірук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Законопроект про оренду ГТС з'явився відразу після візиту влади до Москви - джерело
Він додав: "Тобто, необхідно все ж провести приватизацію та розділення функцій транспорту, функцій зберігання та функцій продажу. Це потрібно зробити, бо це є вимогами Третього енергетичного пакету (який ми маємо ратифікувати у рамках співпраці з Європейським енергетичним співтовариством. - ред.). Крім того, це створює передумову для лібералізації ринку і в цьому випадку ми отримаємо можливість позбутися залежності від російського газу".
Коментарі
4Вона написала роман
"Манро описує Канаду так, як Чехов — російське життя". Чехову премії не дали - за життя поза межами Росії його майже не знали, та й прожив він мало. Але ж Толстой вже тоді був всесвітньо відомим живим класиком. Не дали. Чому? "Большое видется на расстояньи?.."
Исписались люди. Нет больше ни Шекспиров, ни Толстых, ни даже Хэмингуэев. Последние десятилетия по большому счету премию и давать было некому.
как некому-вон шлёпер книжку написал, 16 млн гонорару получил