Обмінники легалізуються, Нацбанк торік нарахував їх 1988, на 70% більше, ніж у 2014-му. Про це Gazeta.ua розповів керівник Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
"Хочемо ми чи не хочемо, вільно купити валюту часто можна лише на чорному ринку. Тому кількість неофіційних обмінників з 1992 року багатократно зросла. Їх пропонували закрити. Але вистачило здорового глузду розпочати процес легалізації. Це дуже добре. Легальні пункти обміну валют дотримуються правил НБУ, платять податки, ведуть облік клієнтів, перевіряють їхні паспорти, заносять дані в програму, яку вимагає держава. Можуть робити ті самі операції, що і банки, тільки не можуть купувати валюту у Національного банку на біржі. Але на один легальний обмінник припадає три нелегальних. Навіть на центральних вулицях столиці. Держава поки що така, що домовитися можна з усіма перевіряльниками. На центральному вокзалі в Києві лише два легальних обмінних пункта. В інших вечорами аномальні обмінні курси. Купують за смішними цінами, продають - за фантастичними. Хоча це заборонено", - сказав експерт.
На думку Охріменка, нелегальний обмін валюти процвітатиме, поки не можна буде в достатній кількості купити долари і євро в офіційних точках. Через інфляцію населення не довіряє гривні, і тримає заощадження в доларах. До того ж в економіці крутиться велика частка готівки.
Нагадаємо, за даними Національного банку за 2014 рік, у населення України на руках було 92 млрд. долл. На кожного середньостатистичного жителя припадало 2140 долл.
Коментарі