Понад 14 тисяч кримських рибалок залишились без роботи їм нема де збувати рибу. Росія не зацікавлена в кримських сортах риби, а український ринок закритий. Про це кореспонденту Gazeta.ua заявив голова асоціації рибалок Криму Сергій Яценко.
"Кримські рибалки, які працювали професійно зараз готуються виїхати в Африку, там платять значно більше за цю роботу, - каже експерт. - Риболовля як галузь занепадала багато років. Останні кілька років трималася тільки за рахунок того, що була в тіні. Майже 80 відсотків рибалок працювали нелегалами, платили щомісяця по 2 тисячі гривень рибнадзору хабаря і ловили з моря все що хотіли"
Із 12 суден, які працювали в Керченському порту та з 6 в Донузлаві, зараз працює лише одне.
"За місяць рибалка заробляв по 8-12 тисяч гривень, - пояснює рибалка Андрій. - В основному з Чорного моря ловили камбалу. Вона найцінніша. Прямо з берега цю рибу забирали турки по 150 гривень за кілограм. У Києві таку продавали по 230 гривень. Через відсутність ринку збуту більшість втратили роботу взагалі"
За Російським законодавством рибалки тепер мають виходити в море з закордонними або зі спеціальними морськими паспортами, а судно має бути оформлене як іноземне. Крим давав майже 65 % всієї риби в Україні.
" Нам треба терміново реорганізовувати рибне господарство. Після того як ми втратили Кримську частину, Рибне господарство треба переформатовувати не на вилов риби а на вирощування. В усіх країнах виловлюють лише 35 відсотків риби, а вирощують 65. І закордонні технології дозволяють вирощувати всі види риб і навіть молюски", - каже голова асоціації риболовів Олександр Чистяков.
Коментарі