10 тисяч гривень вистачить, аби відкрити комісійний магазин дитячого одягу. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла киянка Лідія Юхимчук.
"Цих грошей мені вистачило, аби почати власну справу, - говорить Лідія Святославівна. - 120 доларів витратила на стелажі, вішаки і манекени. Купувала вживані. Знайома закрила магазин, у якому торгувала турецьким одягом. У неї перекупила манекени. В інтернеті знайшла дешеві вішаки. Ризикнула і розпочала бізнес у кризу, бо він потребує мінімум капіталовкладення. Товар не купую, а лише приймаю на реалізацію. Платити доводиться тільки за оренду приміщення, комунальні послуги та заробітну плату продавцям".
Магазин відкрився у лютому. Третина площі пустує. Під дверима до підсобки гора вішаків і чотири голі манекени. На вітрині дитячі демісезонні курточки, у залі виставлені візки, манежі, гойдалки, ходунці. Товар удвічі дешевший, ніж новий. На багатьох висять нові бірки.
"Часто батьки приносять одяг, який дитина ні разу не вдягала, - пояснює продавець Тетяна, яка працює у магазині другий місяць. - Це подарунки, які не підійшли. У нас товар довго не лежить. Бо ціни дешевші, ніж на базарі в Хмельницьку".
Пакет дитячого одягу приносить киянка Олександра Марощак. Дістає футболки, джинси і шорти, сандалі та кросівки.
"Вже півроку без роботи. Стою на біржі. Грошей постійно не вистачає, тому почали виносити зайве у комісійні магазини. Розпродала весь дитячий одяг, з якого сини повиростали", - пояснює Олександра.
За її порадою несу у дитячий комісійний магазин візок Geobi, стілець для годування Chicco, весняний комбінезон, джинси і дві пари дитячих черевиків.
Товар приймають на реалізацію за попереднім записом. Записують на ранок, бо тоді найменше покупців. Продавщиця общупує речі, перевіряє, чи на місці усі ґудзики і кнопки, принюхується. Джинси, які пахнуть пральним порошком, оцінює у 120 гривень, черевики – по 150 грн за пару. Візок оцінює у 1700 грн. Новий такий коштує 3 тис. грн. Стілець для годування хоче виставити на продаж за 1600 грн. В інтернет-магазинах він по 2,5 тис. грн. Просить пред'явити паспорт. Дані записує у журнал.
На кожен товар роблять націнку у 20 %. Через тиждень телефонують з магазину. Продали джинси, візок і стілець для годування. Мене просять зайти за грошима. Черевики і комбінезон ніхто не запитував. Через місяць забираю їх додому. Продавець каже, одяг не відповідає сезону. Радить принести у вересні.
Коментарі
1