
За тиждень вступної кампанії в українські університети віднесли заяви 90 тис абітурієнтів. В Україні 255 вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації. 42 з них - у Києві.
Біля Київського національного університету імені Тараса Шевченка абітурієнти займають чергу з 8 ранку. Документи приймають на просп. Глушкова, 4 Е. Більшість вступників хочуть стати юристами та економістами.
"Зовнішнє тестування я здав найкраще у класі, - каже рівнянин Олексій Мельник. - Сподіваюсь пройти на юридичний на державне. 30 тисяч батьки за рік платити не зможуть. Якщо у Києві не вступлю, піду у наш рівненський універ".
Хлопець має 760 балів з 800 можливих з чотирьох профільних предметів на зовнішньому тестуванні.
"Прикро, що не маю ніяких пільг. Бо на юридичний уже здали документи 37 пільговиків. Державних місць 125. Якщо за три тижні кількість пільговиків зросте втричі, то конкурс на вступ будуть проводити тільки серед них. Абітурієнти з високими балами просто пролетять. Переді мною у чотирьох вступників по 785-790 балів. Поки що я проходжу на бюджет", - розповів Мельник.
За результатами поданих заяв від вступників, найпопулярнішими вузами є Київський національний університет "КПІ", Національний авіаційний університет, Київський національний університет імені тараса Шевченка, Національний педагогічний університет імені Драгоманова, Харківський національний університет імені Каразіна, Національний університет Києво-Могилянська академія, Одеська юридична та Ірпінська податкова академії, Національний медичний університет імені Богомольця.
На сайтах вишів абітурієнтам, які не проходять на державну форму навчання, пропонують контракт. Рік навчання у деяких столичних вузах перевищує 30 тис. грн на рік.
Абітурієнт Андрій подає заяву і копію документів на маркетинг в київський славістичний університет. Документи подають 34 абітурієнти. Вартість навчання 5,5-9,5 тис. грн. на рік.
"Оригінал поки нікуди не здаватиму, - каже хлопець. - Друзі радять їхати у Варшаву або Прагу. Там навчання вдвічі дешевше, ніж у нас. У Чехії, якщо мову підучити, можна і на державне попасти. Там нема корупції. Одногрупниця здала документи в Могилянку на "Фінанси та кредит". За рік платитиме 27 тисяч гривень. З неї півкласу сміялися. Та за 3 тисячі євро можна вступити до Кембриджу або Оксфорду. Британська освіта з вітчизняною не зрівняється".
Контрактна форма навчання у найпрестижніших вузах коливається від 3 до 30 тис. грн. Більшість цін можна знайти на сайтах університетів. Аби уточнити деякі, довелося телефонувати у вузи.
КНУ ім. Шевченка, факультет права і міжнародних відносин - 30 тис. грн (найдешевші факультети: фізико-математичних наук і комп'ютерної інженерії - 10 тис. грн)
Києво-Могилянська академія, право - 31 тис. грн (найдешевший факультет хімії - 10,5 тис. грн)
Медуніверситет ім. Богомольця, стоматологія 22,3 тис. грн (педіатрія - 14,4 тис. грн)
Київський Авіаційний університет, міжнародне право і бізнес - 21,4 тис. грн (прикладна фізика - 7,9 тис. грн)
Одеська юридична академія, правознавство - 21 тис. грн (соціологія - 9,9 тис. грн)
Львівський медичний університет ім. Галицького, стоматологія 20,1 тис. грн (медико-профілактична справа 13,3 тис. грн).
Харківський університет імені Каразіна, психологія 16 тис. грн (економічна кібернетика - 3 тис. грн)
Ірпінська податкова академія - міжнародна економіка і факультет податкової міліції 14,5 (облік і аудит - 8,7 тис. грн)
Педагогічний університет Драгоманова, туризм 14,6 тис. грн (дошкільна освіта 5,3 тис. грн).
Коментарі
14В России еще дороже намного.Надо сократить количество мест и увеличить стоимость обучения.Тогда каждый второй не будет с дипломом вуза.
кто вам сказал, что в кембридже и оксфорде 3тыс евро стоит образование, идиоты?
Та дурні сказали, там вчитсь НЕРЕАЛЬНО ДОРОГО.. Вихід лише один-це стипендії
НМУ О.О.Богомольца. 2 мед !!!!!!::::: 16 000 за год , образования никакого все только на само обучении по книгам с петровки, или купленным принудительно властного производства кафедр. Штат преподавателей ужасен , зав. кафедрой професор и так дальше но он бывает 3 часа в неделю ,а пари ведут "лишенцы" неизвестного происхождения, так убивают двоих зайцев 1 фамилия професора престиж ,2 дешевые преподы экономят зарплату.
По-перше, не "з чотирьох профільних предметів", а з трьох + середній бал атестату. По-друге, добре б було перед написаннях статті на таку актуальну тему, як вступна кампанія, хоч базово ознайомитись із правилами заповнення бюджетних місць: пільговиків можна прийняти не більше, ніж на 25% їх обсягу.
Бесполезное высшее образование. Билл Гейтс его так и не закончил и чувствует себя прекрасно, Стив Джобс также его не имел и это ему не помешало достигнуть таких высот. Есть ли смысл в высшем?
Раніше бідна людина моглаа чогось добитись, а тепер це більше ніж просто ЧУДО..
Часи помінялись, потрібна не тільки вища освіта, але й Папірець, що ти іі отримав. І, що найгірше-це майже рівнозначні речі..
для роботи потрібні знання, для того, щоб найти роботу, потрібен папірець... І, як це часто буває, людина з гіршими щнаннями, але купленим кращим папірцем отримає цю роботу..
Ты еще забыл упомянуть, что Эйнштейн в школе был двоечником.
высшее НЕнужно гениям ... и ещё паразитам - вроде гейцмана и прочих
в НАШЕЙ стране высшее нужно всем, даже гениям
Что за бред? Автор, ты арифметику учил в начальных классах? Или ты до сих пор не научился умножать 3 тыс. ЕВРО на курс покупки в банке? Как у тебя получилось, что в Киеве - дороже?
Да получилось, в принципе, запросто: 27.000 грн/10 = 2.700 евро.
Да, это, конечно, не три - но и Могилянка, простите, не Йель.
Дорого, очень дорого, не спорю, а что в нашей убитой стране дешево? Подохнуть и то бабок стоит. И сравнивать Могилянку, КПИ или КНУ и пр. с европейскими универами - смешно! Особенно, когда КПИ, ХПИ, ХАИ и прочие институты называются УНИВЕРСИТЕТАМИ!


И учесть надо, что ЕВРО докатился до такого уровня совсем недавно...
от 9000 до 35000 фунтов стерлингов это дешевле, чем 30000 грн?