субота, 23 квітня 2016 09:05
Сергій Дзех
Сергій Дзех
Журналіст, редактор

Попросили вибачення

– Лікар справжню корупцію розвів. Ходить весь у золоті й не соромиться, – каже дружина ввечері.

Уперше водила 2-річну доньку на огляд до ортопеда в дитячу лікарню Києва. Коли чекала в черзі, побачила, як батьки, заходячи до кабінету, дістають із гаманців по 50 гривень. Дружині пояснили: без грошей не прийме. Якщо хоче нормального ставлення і точного діагнозу – краще дати.

– Дитину оглянув. Виписав вітаміни, що потрібно давати, аби не було рахіту. Думала, з грошима пронесло. Але коли зібралася виходити – 50 гривень випали з куртки. Ортопед усміхнувся і протяг руку. Зрозуміла, що без хабара не обійдеться.

Наступного дня телефоном переповідаю розмову знайомому Андрію. Він кілька разів хотів вступити до медуніверситету, але не склав вступних іспитів. Сміюся, що має радіти, бо не вліз у систему й не став корупціонером.

– Правильно твоя жінка зробила, що гроші дала, – каже Андрій. – Мої родичі – дурніші. Кілька років тому в діда було защемлення грижі. Коли привезли до лікарні, у хірурга закінчилася зміна. Натякнув, що готовий про­оперувати за тисячу гривень. Мої грошей пожаліли. Доки 4 години чекали на іншого лікаря, в діда пішло зараження внутрішніх органів. Він помер. Незаплачену тисячу поклали йому в труну. Так попросили вибачення.

Зараз ви читаєте новину «Попросили вибачення». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

26.02.2009 20:32:58Люба0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
На жаль, відвідування наших українських туалетів, дізнавшись, що можуть навіть бути з гарячою і холодною водою,- можна вважати подвигом чи просто випробуванням. Я дитині своїй пояснювала(соромно було перед іншими присутніми, я ж теж українка):,,Це - туалет. Тут ставати. Ні до чого не доторкайся. Дивися, куди ступаєш. Туалетний папір тьотя дає на вході. Без інструкцій не обійтись.
11.01.2009 08:13:23n0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Ми платимо податки офіційно,та ще й туалетній мафії окремо. За такі доходи у серьозних країнах туалети такі, що у них весілля справляють (крайність, звичайно), а у нас на зауваження, що аміак очі виїдає, ще й навздогін крикнуть: ви, мовляв, також не фіалками ходите. Політику треба міняти відносно цього.
10.01.2009 00:15:51володимир0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
я то врубився але порядок у хаті починається з туалету а патякати з лондона про кризовий київ та туалети в полтаві легко а що особисто ви зробили щоб стало краще так краще помовчіть
07.01.2009 20:49:50n0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Шкода Володимира, людина навіть не врубилась, про що мова...
07.01.2009 18:27:42володимир0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
панянки з лондона та полтави а не досить гадити все українське а закотити сорочки по лікті та вбрати за собою та своїми дітьми гімнюки якщо не привчились з дитинства не гадити мимо очка
04.01.2009 11:42:20турист0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Oй, які у них чисті туалети!- вигукували із захопленням наші українські діти, коли вони приїхали до Німеччини влітку збирати полуницю. Бідні не знали, що може бути по - інакшому. Є спеціальні фірми для обслуговування туалетів. Іноземці вважають, що вкладені кошти у прибирання повертаються сторицею. Дуже прибирають, коли чекають гостей. Із України теж.
04.01.2009 06:19:32Шура0.0.0.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Ми всі уже заморились від цих туалетів, але навіть ті, хто має гроші і бажання, видно, не знають, з чого почати. Потрібна інтенсивна програма, яка б включала широке будівництво сучасних туалетів, їх обслуговування, та те, як ними користуватися - як для дорослих, так і для малих. Бо ми ж, гомо совєтікуси виховані так, що у нас учительки не какали, не було ні сексу, ні "критичних днів", ні інвалідів, і т.д. Вихована дитина соромилась попроситись в туалет "поза графіком", поки не впісювалась, отримуючи тяжку психологічну травму. У якійсь з афрканських країн діє державна програма з туалетів, бо вони прагнуть розвивати туризм. А ми не знаємо, куди ховати очі, коли доводиться показувати іноземцям наші туалети. Яка після цього самоповага?
03.01.2009 14:44:42Марія0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Дякую
02.01.2009 11:25:59Дм.0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Це говорить про неповагу дитини до праці прибиральниці, батьків, хто зтігся на євроремонт. Довелося мені їхать у вагоні"Каштан". При посадці провідники просили кожного єдиного пасажира викидати предмети у приготований великий пластиковий мішок в wc. Наступного ранку дівчина 12років якогось продвинутого викинула коробку із вермишеллю в унітаз. Подорож, настрій робітників залізниці, пасажирів був зіпсований. Можна чекати від таких добра?
27.12.2008 18:50:18Лора0.0.0.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Та що там казати, нам який туалет не постав всеодно обгадимо. Вчора була в школі на батьківських зборах, після зборів зайшла до туалету - на фоні чудового сучасного ремонту сморід незмитих унітазів. А не змили наші діти! А вдома змивають!!!???
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути