![У Москві на акції протесту до інавгурації Володимира Путіна силовики схопили 14-річного підлітка. Відомо про затримання трьох неповнолітніх](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/835/835726_1_w_300.jpg?v=0)
— У Московії опозиціонери кричали "Он нам не царь" і вимагали демократії. Якби вона там перемогла, бодай така, як свого часу в постпомаранчевій Україні, Московія не протрималася би й року, — вважає політолог 48-річний Сергій Таран.
— Її чекало б публічне протистояння між прем'єром і президентом. Кожен із регіонів обрав би своїх президента й парламент. А в центральному парламенті відбувалися б бійки і "торги". Народ вимагав би "ділити награбоване" олігархами та ковбасу по рубль двадцять. Шанс на реформи Росія втратила 2014 року, ізолювавшись від світу. Тому сценарій Московії: довге загнивання "з царем" або швидкий кінець — "без царя".
5 травня під гаслом "Він нам не цар" у 27 містах Росії відбулися вуличні акції до інавгурації президента 65-річного Володимира Путіна. Мітинги ініціювала громадська організація "Фонд боротьби з корупцією" на чолі з опозиціонером Олексієм Навальним, 41 рік. Його схопив ОМОН через 10 хв. після початку мітингу в Москві. Усього затримали близько 1,6 тис. учасників. Найбільше в Москві — 702 особи. У Санкт-Петербурзі — 232, в Челябінську — 164, у Якутську — 75. Серед них були й випадкові перехожі. У Москві схопили нареченого, який разом зі своєю обраницею проходив повз мітингувальників — до ювелірного магазину придбати обручки на весілля.
У столиці РФ на акцію вийшли майже 10 тис. людей. На них напали представники "Центрального казачьего войска" з георгіївськими стрічками. Били нагайками. Однак силовики затримували тільки учасників акції.
ОМОН зламав два ребра й пошкодив печінку працівнику Асоціації народного опору Дмитрові Карасьову. Він — у лікарні.
Олексія Навального відпустили вночі після протестів. Його судитимуть 11 травня. Інкримінують "повторне порушення порядку" й непокору поліції. Навальному загрожують 45 діб арешту.
Відомо про затримання трьох неповнолітніх. У Саратові на акції схопили 12-річного хлопця. Поліція склала на його батька протокол про невиконання батьківських обов'язків і відпустила. Ще двох "узяли" в Москві.
"Новизна 5 травня полягає у "козачках", які били демонстрантів нагайками під прикриттям ментів, — написав у "Фейсбуку" російський літератор 59-річний Володимир Шендерович.
— Саме ментів, тому що будь-яка поліція негайно затримала б "козачків". Менти вирішували для путінського режиму стару задачу залякування суспільства. Але вже на новому рівні. Покидькам, відомим нападами на демократичних активістів, дали карт-бланш на масове вуличне насильство. Нацьковування однієї частини суспільства на другу означає, що влада розглядає й випробовує організацію громадянської війни як інструменту маніпуляції. Цей потворний джокер (гральна карта, яка в більшості ігор може виконувати роль будь-якої іншої. — ГПУ) лежить у рукаві будь-якої авторитарної влади. Влаштувати небезпечне неподобство, щоб потім із суворим обличчям закатувати під асфальт узагалі все. Начебто в інтересах громадської безпеки.
Путіну діватися нікуди. Ніякий злочинний і смертельно небезпечний для Росії ресурс не здасться йому зайвим. Тим паче, коли на кону стоятиме влада".
"Схоже, що Путін таки цар. Нагайки ряджених "козаків" — це навіть не дно. Це місце, яке вам указали, — коментує український письменник Ян Валетов, 54 роки.
— Іграшковими протестами проти диктатури мерзотників ви не завоюєте навіть іграшкової демократії. Тільки ганьбу, приниження і зневагу до себе з боку тих, кого самі обрали й посадили на трон.
Той, кому плювати на міжнародні договори, права сусідів, життя громадян інших країн, обов'язково зробить зі своїми те ж саме. Або що-небудь гірше.
Підтримуючи свавілля в Україні, ви творите те саме в себе. Сьогодні вас хльостають нагайками у вас вдома. А менти на це дивляться з посмішкою. І ваших малолітніх хлопчаків тягнуть у автозаки. А ви їх не відбиваєте. Ви дивитеся, як вас пакують по одному. Головне, щоб не як на Майдані. Не хвилюйтеся, за ради Бога. Не буде у вас, як на Майдані".
Коментарі