
Безпорадність опозиційних сил зумовлена суперечками за першість між їхніми лідерами. Так вважає голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" 41-річний Сергій Таран:
— Після виборів сторона, яка програла, у перші півроку почувається розбитою і розгубленою. Так було, коли Леонід Кравчук поступився президентством Леонідові Кучмі, а Віктор Янукович — Вікторові Ющенку. Те саме бачимо й тепер: хто вчора був при владі, ніяк не може оговтатися.
Що потрібно, щоб опозиція відчула силу?
— По-перше, влада вже почала щось робити й помилятися. Яскравий приклад — підвищення комунальних тарифів. Це вже нагода для критики з боку опозиції. Другий фактор: поява нових лідерів. Вони мали б працювати ефективніше, а не так, як це робили нинішні опозиціонери.
Чому не народжується другий ешелон опозиції?
— Він визріває, але нинішня політична система дуже жорстко відсіює нові обличчя. Вона робить це й через закриті партійні списки на виборах, і через жорстку ієрархію всередині опозиційних сил. Нові проекти й обличчя вибухнуть на весну.
З"явиться радикальна опозиція?
— Якщо радикальна у сенсі збройної боротьби за владу, то така опозиція не потрібна. Майбутнє матиме проект, який запропонує радикальне оновлення суспільства, очищення від тих політичних еліт, які дискредитувалися у владі та опозиції.
Опоненти влади на канікули не ходять
Яка ідея опозиції знайде широку підтримку?
— Найбільша проблема опозиції — криза довіри людей до особистостей. У політичних силах мало діячів із чіткою громадянською позицією. Бракує тих, хто публічно демонструє принциповість і не зіпсував собі репутацію.
Якщо говорити про ідеї, то це розмови реформи та оновлення суспільства більшість людей досі сприймають дуже важко. Тому суперзавдання опозиції — перекласти ці ідеї зрозумілою людям мовою. Якщо говорити про реформу житлово-комунального сектору, то слід пояснювати, якими мають бути якісніші послуги, як припинити розкрадання грошей у жеках.
Як опозиційним рухам модернізуватися?
— Їм насамперед потрібно припинити суперечку за першість. Лідери чубляться між собою. А це породжує недовіру. Скажімо, Комітет національного порятунку створили навздогін перемозі Віктора Януковича. Й одразу ж почали змагатися між собою, хто першим засуджуватиме дії нового президента. А зараз, коли можновладці дружно пішли у відпустки, взагалі зникли з поля зору. Опоненти влади на канікули не ходять.
Коментарі
Хочу я почути, що скаже Клюєв, коли Тимошенко стане генеральним прокурором України!















А у ВАНИ що, є вища юридична освіта? Чи ВАНА її в тюрмі отримає?
А ти, що перший день в Україні живеш?
Не знаєш, як у нас все через )І(опу робиться?
В интернете должна работать санитарная служба по отлову бешеных-помаранчевых животных и изоляции от людей, или умственной кастрации, чтоб могли только коробочки клеить.
Ти що верзеш тут мерзотнику!? Ти видно українофоб!!!
Тупенький, сити тихо. Можливо твоє бешенство і пройде. Можеш головою в стінку постукатись, говорять допомагає таким як ти. і боже збав Україну від таких "українців"
А коли Андрійко "неупереджено і прозоро" розповість про 31 лям справжніх європейських грошей? Думаю слід і йому замислитись про "принцип незворотності кримінальної відповідальності за кримінальні правопорушення, не залежно від посади, політичної кар'єри громадян України".
Найбільший негативний вплив на імідж України, це президент зек, та його шакали. Чоловіки зробіть що небудь !!!!!!!!!!!!!!! бо не можливо жити в цій республіці. Як жити, як дітей ростити, як їм в очі дивитися, як їм розказувати та прививати честь, совість, порядність, любов до Батьківщини, коли кругом таке твориться ?????!!!!!!

Люба Квітко, треба дійсно щось робити і я готовий хоть негайно! Але без Вас - любі жінки, дівчата і бабусі - ми не дамо ради хамам, що захопили владу і всіх грабують
Згоден.
Ти, курва, скажи краще як ти псуєщ імідж України, пустивши на свою справу гроші Євросоюзу, які тобі не давали!