— США та Євросоюз повинні повністю списати борги України як компенсацію за боротьбу з Росією. Це ваша гра, ваша геополітика. Вас не цікавить Україна. Ви хочете нашкодити Росії, — каже олігарх 56-річний Ігор Коломойський в інтерв'ю британській газеті "Файненшнл таймс".
— Ми повинні ставитися до наших кредиторів, як Греція (1 липня 2015 року не заплатила за кредитами Міжнародного валютного фонду $1,6 млрд. — ГПУ). А скільки разів оголошувала дефолт Аргентина? І нічого. Реструктурувала борги. Зараз усе в порядку.
28 травня президент України зустрівся з представниками МВФ.
— Співпраця триває. Фонд є надійним партнером, коли ми потребуємо підтримки. Україна дотримуватиметься зобов'язань, — заявив Володимир Зеленський, 41 рік. — Наразі ми бачимо зволікання з ухваленням реформаторських законопроектів. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це й створить підґрунтя для отримання наступного траншу фінансування.
— Сьогодні в Україні нема жодних підстав для оголошення дефолту, — каже економіст Андрій Новак, 46 років.
— Держава виконує домовленості щодо боргових виплат за рахунок коштів із держбюджету та золотовалютних резервів, нових позик на зовнішньому і внутрішньому ринках. 2014-го після початку російської агресії ми втратили 20 відсотків економіки. Обвалився курс гривні. І навіть тоді дефолту не оголошували. А на третьому році росту валового внутрішнього продукту з відносно стабільним курсом гривні про нього заговорили.
Греція оголосила дефолт, коли держборг сягнув 135 відсотків ВВП країни. У нас він становить менше 80. По-друге, то країна Єврозони. Коли ЄС рятував її, він виручав себе. В разі дефолту нас ніхто не рятуватиме.
— Греція має єдину валюту з Євросоюзом. Пересічні греки не відчули суттєвих проблем із падіння курсу. Євро від дефолту не постраждав, — пояснює економіст Борис Кушнірук, 52 роки.
— Для нас приклад Аргентини показовіший. Місцева валюта там постраждала суттєво. Люди втратили значну частину доходів.
Наслідки дефолту для нас легко спрогнозувати. Гарантоване знецінення гривні, інфляція, соціально-економічна і політична кризи в країні. Це ключові складові для російського вторгнення. У хаосі в Україні зацікавлений Кремль.
Коментарі