
Праймериз як механізм внутрішньопартійної демократії та дисципліни на українському ґрунті дискредитований. Принаймні тими політичними силами, які проводили його перед місцевими виборами. Так вважає Олександр Черненко, 35 років, голова Комітету виборців України:
— По-перше, праймериз не починають за два місяці до виборів. Якщо його проводять напередодні кампанії, то це вже виборча технологія, а не внутрішньопартійний захід.
По-друге, не було чітких, прозорих критеріїв проведення праймеризу. Хтось на вулиці стояв зі скриньками, хтось в інтернеті голосував. "Сильна Україна" Сергія Тігіпка вивісила білборди з маловідомими людьми й не пояснила, куди ці кандидати — в обласну, міську чи яку іншу раду. А як рахували результати і підбивали підсумки — невідомо. Просто показали, що є люди і списки, які нібито сформовано за результатами праймеризу. Якщо ж проаналізувати ці списки персонально, то побачимо там або невідомих людей, або ж відомих, але зі знаком мінус. Сумніваюся, що їх просто так підтримали. А якщо немає довіри до результату, то і механізм неправильний.
Праймериз Єдиного Центру залишився майже непоміченим. Але його позитив у тому, що в ньому взяли участь лише члени партії. Тобто не просто люди на вулиці щось казали, а самі партійці обирали своїх делегатів. Ще один плюс — довкола праймеризу не здійняли особливої помпи. Було більше бажання розібратися в себе, хто популярніший, ніж заробити на цьому електоральні дивіденди.
Якщо немає довіри до результату, то і механізм неправильний
Виборцям варто було запропонувати відкриті списки. Скажімо, у райцентрі Ковель на Волині два тижні тому провели позаполітичний праймериз. Голосували за список із 37-х найавторитетніших городян, яких визначили за допомогою експертних і соціологічних досліджень. Усе було прозоро і з голосуванням, і з відкритим підрахунком голосів. Тепер цей список братиме участь у виборах. Це хороший досвід і вдалий приклад, як місцева влада, виходячи з нинішніх законів, дозволяє людям обрати найдостойніших.
Коментарі
Там за забором сидит одна цицкастая......у неё есть два соска. Вот пусть и присосутся.
Все пипец, скоро разойдутся. Они то в общем за еду там и были. А не кормят потому что деньги на другое пошли, вот например Клинтон обещала подсобить, думаете бесплатно. Нет конечно, они же все прекрасно знают сколько украла Тимошенко, и ни один идиот не ринется ей помогать из благородных соображений.
какая огромная разница между 2004 и 1012 годами. тогда будущие обманутые носили на майдаун сумками еду и деньги а сейчас - цитата - Якось навіть принесли гарячий суп. а может и есть у украины будущее если украинцы начали учиться на своих собственных ошибках....
Какже негодуете, а гдеже бомжики будут кушать. Бютовци, нехорошо, нехорошо.Взялись так исполняйте.
Хороший способ заработать, еслиб не морозы.. Всем известно, что за нахождения в этих палатках платят деньги.. Люди с Западной Украины приезжают заработать.. Рассказывала одна.. У них в селе работы нет. Так она ещё летом приехала.. Говорит : " А что.. Кормят, деньги дают, весь Киев уже посмотрели, где только не были.." На еду не тратит.. Деньги домой собирает.. Всё покупается. Противно.
костя
это и есть демократия.тарелка просроченых пельменей , 50гр на карман и безработные с западной и бомжи и в 2004 г было тоже самое,просто масовку Киевляне за дарма хорошую делали
вот кого нужно заставлять снег убирать на улицах!
быдло, готовое отстаивать нуворишей за миску пельменей и 100 грамм, не заслуживает человеческого отношения, и должно держаться в стойле
Это ты про лехторат ПР?
Тугодум Петрушка -это о тебе !
Сиди в своей Шпи...зде и не тявкай. Тугодум ты , так как вникнуть не можешь в то что со страной ПРоисходит
Петя
а где ПР пельмени раздавала ? я вот только вижу как на Крещатике бомжей кормили от БЮТ,то что срок хранения иссяк и 2004 тоже видел как там бомжей с западной насобирали и пельменями чествовали они даже то туда и весной не хотели уезжать я помню там как то их силком товарняки грузили менты -такое же было ,это правда
Крокодил гена, резиновый, возьми веревку и сделай суицыд. Как такое дерьмо земля носит?