Ексклюзиви
понеділок, 21 грудня 2020 14:28

Перший регулювальник змінив культуру дорожнього руху

21 грудня 1902 року в Берліні вийшов на пост перший у світі регулювальник вуличного руху. Він стояв на розі вулиць Унтер-ден-Лінден і Фрідріхштрассе.

Регулювальник мав синю уніформу, керував рухом автомобілів за допомогою рук. Піднята права рука до гори, долонею вперед означає, що потрібно гальмувати, попереду небезпека. Якщо регулювальник вказує рукою у напрямок руху, це означає не гальмуй, рухайся швидше. Щоб залучити більше уваги автомобілістів до себе, регулювальник використовував свисток. Усі сигнали були ретельно розписані в інструкціях, але не всі водії їх дотримувались.

Автор: dw.com
  Перший регулювальник змінив культуру дорожнього руху
Перший регулювальник змінив культуру дорожнього руху

Робота регулювальників виявилась небезпечною. Вони не мали ніякого захисту, стояли посеред проїжджої частини. Водії не хотіли дотримуватись нових правил, утворювали безлад на дорозі. Історики кажуть, що головними порушниками були візники-таксі. Як наслідок, за рік чимало регулювальників загинули або отримали травми під колесами екіпажів. Уряду Німеччини знадобилось 8 років, щоб розв'язувати цю проблему.

1910-го у Берліні для регулювальників встановили поміст висотою понад 120 см. Кількість загиблих зменшилась.

До появи регулювальників існувала вже низка правил дорожнього руху. Наприклад, у Дрездені 1559 року видали указ розігнати свиней і гусей із проїжджої частини. 1716-го створили декрет проти водіїв, що влаштовували перегони вузькими вулицями Берліна. Велосипедистам забороняли пересуватися без прав. Вони мали возити картку з ім'ям і адресою. Швидкість транспортного засобу XIX ст. мала відповідати швидкості кінської тяги, тобто не більш як 15 км/год.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уперше встановили рекорд швидкості на електромобілі

Перший світлофор встановили 10 грудня 1868 року в Лондоні, біля будівлі Британського парламенту, задовго до розповсюдження автомобілів. Його створив фахівець із залізничних семафорів Джон Пік Найт.

Зараз ви читаєте новину «Перший регулювальник змінив культуру дорожнього руху». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі