Ексклюзивы
пятница, 13 декабря 2013 17:24
Владимир Горбач
Владимир Горбач
политический аналитик Института Евро-Атлантического сотрудничества

"Если Янукович внось доведет до кровопролития, то санкции неизбежны"

За застосування сили проти мирних демонстрантів почали звучати попередження та погрози в сторону влади України. Західні політики обурені тим , що спроба розгону людей відбувалась на тлі розмов президента Януковича і його соратників про діалог з громадянським суспільством та опозицією. Зокрема, США та Канада не виключають можливості застосування санкцій проти керівництва України.

Те, що США серйозно говорять про персональні санкції по відношенню до керівництва країни свідчить про те, що Америка вагомо тисне на українську владу та її оточення з метою не допустити продовження застосування силових дій до демонстрантів на Майданів. Це доступний спосіб штатам, можливо який і не доступний іншим.

У світлі резолюції Європарламенту, до України зараз направлено поєднуються американський батіг із "євросоюзівським" пряником. Мета такого поєднання – привести керівництво України до тями.

Вони хочуть стати на заваді не лише майбутнім можливим розгонам, але й після цього неминучого переведення України в статус території, яку контролюватиме Росія. Якщо зараз влада вдасться до силового сценарію, то того, що вона втратить легітимність і не втримає контроль над країною. Якщо влада знову доведе до кровопролиття, то санкції неминучі. Захід не хоче цього допустити.

Але це остання стадія, яка може на щось вплинути. Це крайні засоби, тому поки це погрози. Поки влада частково реагує на них, але вимушено, а не тому що погоджується. Судячи із усього, Янукович неадекватно оцінює роль своєї особисті в історії, і буде шукати способи як заперечити це.

Водночас, зараз зі сторони Європи йде мова про можливу чергову місію. І якщо вона буде, то сподіватимемось, на її ефективність на відміну від передньої. Всі покладали надію на місію Кокса-Кваснєвського. В даному випадку йдеться про місію високого рівня, це вже буде на рівні нині діючих політиків, глав держав, урядів. Але успішність місії залежатиме від усвідомлення президентом Януковичем реальності.

Традиційно в українській політичній культурі завжди знаходився арбітр в патових ситуаціях. Тому зараз потрібні зовнішні посередники, бо немає всередині країни такої сили.

Росія ж зараз контролює українське керівництво. Це видно неозброєним оком, як вона контролює Януковича через його оточення, таким чином доносить до нього певну стратегічну інформацію. Складається враження, що росіяни тримають його в інформаційних рукавицях.

Що стосується російських інтересів, то є інформація, що на 17 грудня, на вівторок, росіяни готують міждержавні документи на підпис Януковичу. І вони переконані, що ці угоди будуть підписані. Зокрема йдеться про новий договір про стратегічне партнерство рамкового характеру, тобто про форми співробітництва в різних галузях. І тому, Москва зробить максимум для того, щоби зробити незворотнім рух Януковича до Заходу.

Всі ці дії відобразились на його репутації. На Заході його сприймають як дикуна, з яким не можна нормально говорити. Він робить не так, як йому вигідно, а як йому хочеться. До чого це призведе – побачимо вже скоро.

Сейчас вы читаете новость «"Если Янукович внось доведет до кровопролития, то санкции неизбежны"». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

17.05.2013 11:44:15Пульхерия Голожопова46.200.229.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Зато они поездами будут свозить бесплатно ! 600 гривен дают! Народ ломится мест уже нет! Из Симферополя состав уже укомплектован интересно ,сколько таких поездов придет со всей Украины?

17.05.2013 06:12:48Лео46.133.55.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Такого нахабства не було навіть при Кучмі. Треба будувати десь поблизу Київа чи в самому місці тимчасове містечко з наметів, тому що ця боротьба скоріше за все буде довгою, але не кожний може дозволити собі їздити постійно туди-сюди.

16.05.2013 19:38:47укр37.123.118.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Влада оголосила Столиці блокаду, на суботу, 18.05.2013 р , до 15.00 ? В.Захарченко. Хто відповість за свавілля ?

16.05.2013 19:34:53вЄдностіСила5.135.54.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Перекривши трасу,на пішохідному переході, по якій не їздять маршрутки, Ви допоможете киянам у боротьбі із внутрішніми військами !!!

16.05.2013 19:31:29бандуГеть5.135.54.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

ГУБЕРНАТОРІВ під суд, за САБОТАЖ. Це таке заплановане ПАКРАЩАННЯ на суботу ?

16.05.2013 15:11:35Мариуполец91.204.196.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Спасибо Леон за то что не делите Украину на восток и запад,ведь люди хотят везде одного:Жить достойно,а не существовать ради обеспечения благ ворью,и все в принципе больше-то ничего и не нужно,остальное само-собой наладится!

16.05.2013 15:33:50Леон83.149.9.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Я же тоже с востока "бело-синего"... Чего нам делить? Нам всем нужна ЕДИНОЕ, государство с НОРМАЛЬНЫМ законодательством и отсутствие ВОРЬЯ и "ПЯТОЙ КОЛОННЫ" при власти. И всё... Остальное мы сами сделаем - потенциал нехилый, чего не говори... ;)
Ле'он, Днепропетровщина

16.05.2013 16:18:12Запоріжжя46.119.175.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Підтримую на 100%. Ми єдина країна і єдиний народ! Навіть, якщо в нас біло-голубий електорат здебільшого.

16.05.2013 17:14:04Леон83.149.9.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Зовсім сусіди (Марганець)...
Ле'он, Дніпропетровщина

16.05.2013 14:23:35Мариуполец91.204.196.--
  • 9+
  • 0-
  • Відповісти

Я сам Мариуполец (100 км от Донецка) и уверенно заявляю что в Донбассе тоже очень много не довольных бандой "керуючих",дерибан идет полный,так что прошу не мерять весь Донбас под одну гребенку,тут тоже есть люди с мозгами и совестью!хотя и дураков хоть отбавляй!

16.05.2013 14:48:37Леон83.149.8.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Да мы знаем. И на всех один шаблон не лепим... Между прочим тоже понимаем что мы банду всего несколько лет терпим, а Донбасс - уже больше десятилетия...
ЗЫ: часто бываю в Донецке, и в Мариуполе пару раз бывал, знаю это от людей лично а не абстрактно кагбэ...

Ле'он, Днепропетровщина.

16.05.2013 13:17:11Шпак91.222.248.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

та да - так и было))))))))))))) на майдани колосились одни донецкие))))))) я ща уссусь)))))))) я видел как грелись быдлы мовомычащие - писяли друх друшшке на уши - шоб не отвалились))))ахахахах.... в намэтах не подмываясь еблись самочки из-под Тячева))))))) а бедные кыяны не знали куда деццо от бабки Поразки и прочих насекомых с паланын))))))) быдлы! погавкайте - мне ОЧЕНЬ приятно!!!! я вас чмырил и чмырить буду)))))до полного истребления))))))) и тех, кого вы зачали в намэтах на майдани под спивы грынджол я тож буду чмырить))))))) от уроды в вышиванках!!))) ахахахххх...

16.05.2013 13:26:53Леон83.149.8.--
  • 7+
  • 0-
  • Відповісти

Шпак, Вы такой же киевлянин как я шанхаец... Гадости любой может налепить - толковое чего-нибудь предложите?
Хотел бы увидеть Вас с плакатом посреди Хрещатика типо: "Срал я на всех киевлян, которые поддержали Майдан (по статистике не меньше 70-80% кажись было), и на всех протестовавших (по разным оценкам - от миллиона до пяти)"...
Ну и дальше - чего тут ловить, в Украине - разве что рубли московские отрабатывать?
"чемодан, вокзал, Расея!"
Ле'он, Днепропетровщина.

16.05.2013 13:42:55Шпак 2 Леон91.222.248.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

толковое хотите? да пжлста! в силу наросшего противостояния возможно только разделение. кто хочет - топает в явропу мыть сортиры. кто хочет - моет здесь, но ДОМА! а политикой я попу вытирал! мне все равно кто там в кыюве сидит! лишь бы была работа и зарплата достойные.

16.05.2013 14:02:20Леон83.149.8.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Про сортиры в Европе - это тоже ПР-ные мечтания... Вот я допустим хочу съездить в Европу отдохнуть, друзей встретить, посмотреть как люди живут... В принципе - а почему "съездить"? Мы-то в отличии от Москалистана не в азиопе живём - мы и так в Европе...
Гастарбайтерство в РФ я закончил ещё в девяностые, когда понял, за что нас тут считают... Сегодня вообще понимаю, что один из смыслов нищания Украины - это потому что молдоване давно в Европе работают, у них языковых проблем нет в ряде стран, таджики типо плохо работают (ну а кто за копейки будет хорошо?) - пора опять украинцев наклонять... Тех же галичан, которые известны как неплохие строители...
Ле'он, Днепропетровщина.

16.05.2013 13:47:58Николай80.78.50.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти

Я вот в Киеве. Приперли ваши донецкие - ни работы ни зарплаты теперь - одни взятки да штрафы. Что мне делать? С ними и пидарасами их поддерживающими?

16.05.2013 13:55:45Шпак 2 коле91.222.248.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

повесся ,Коля)))))

16.05.2013 14:50:23Леон83.149.8.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Вот и вылезло откровенное... А может украинцам не повеситься а повесить несколько подонков, тогда и шестёркам платить некому будет - сами разбегутся по Расеям?
Ле'он, Днепропетровщина.

16.05.2013 13:24:13Николай80.78.50.--
  • 8+
  • 0-
  • Відповісти

Чтобы на предприятие(фирму) где ты работаеш - наехали донецкие!

16.05.2013 14:18:45Леон83.149.8.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Оно без сомнения работает на донецких... Либо на их хозяев из Кремля...
Так что оно донецких не боиццо... :)
Ле'он, Днепропетровщина.

16.05.2013 13:00:18Виктор Третяк31.43.11.--
  • 14+
  • 0-
  • Відповісти

Регіонали використовують весь адмін ресурс, для того, щоб не дати опозиції провести свою акцію, а опозиція придумує будь-які способи, щоб це зробити!!!
Політичні партії а як же МИ? українці де в цих схемах???

16.05.2013 12:41:45украинец93.127.51.--
  • 16+
  • 0-
  • Відповісти

скоро перепуганные рыги придумают комендантский час...

Голосов: 1
Голосование Как вы обустраиваете быт в условиях отключения электроэнергии
  • Приобрели дополнительное оборудование для жилья для энергонезависимости
  • Подбираем оборудование и готовимся к покупке
  • Нет средств на такое, эти приборы слишком дорогие
  • Есть фонари и павербанки для зарядки гаджетов, нас это устраивает
  • Уверены, что неудобства временные и вскоре правительство решит проблему нехватки электроэнергии.
  • Наше жилище со светом, потому что мы на одной линии с объектом критической инфраструктуры
  • Ваш вариант
Просмотреть