Україна бере на себе зобов'язання надати допомогу Республіці Судан. Виплатить 161 млн грн їхнього боргу перед Міжнародним валютним фондом. Таке рішення ухвалив уряд 9 червня.
2018 року Судан в ООН проголосував проти засудження російської окупації Криму.
До кінця 2021-го Україні необхідно віддати фонду 24,5 млрд грн. Також цьогоріч треба виплатити понад 585 млрд грн за державним боргом.
— Україна не могла вплинути на це рішення. Відмова ще більше погіршила би відносини з МВФ, — каже економіст 43-річний Олексій Кущ.
— Проблема в тому, що ми як країна не говоримо, аби борги списали й нам. Політичні еліти виставляють себе на перемовинах представниками потужної країни, яка може за все платити. МВФ так їх і сприймає — знають про фінансові активи на Заході. Не вважає Україну бідною.
У ситуації з Суданом ми стали заручниками системи. Але ми не платитимемо своїми коштами. У нас як учасника МВФ є частка спеціальних прав запозичення. Це валюта, яку випускає фонд. Використовують для розрахунків між учасниками.
Судан — це остання країна, яка має прострочену заборгованість перед МВФ. Фонд списує борги найбідніших держав. Йдеться і про геополітику. В Судан хоче зайти Росія. Підписали угоду про оренду порту під військову базу. Сполучені Штати хочуть знизити там російський вплив. Якби ми відмовилися, пішли б проти волі США.
Коментарі