
Нова система реєстрації нерухомості значно спрощує процедуру оформлення права власності на нерухоме майно.
Про це в сказав Голова Національної ради Ріелторської палати України Віктор Несин.
Несин наголосив на низці позитивних змін у системі реєстрації нерухомості, які значно спростили процедуру реєстрації.
"Цьому надзвичайно сприяє сама структура роботи системи – принцип єдиного вікна. Сьогодні немає тієї проблеми, яка раніше була пов'язана з БТІ – для продажу квартири треба було туди звертатися, отримувати витяг, потім йти до нотаріуса, після нього – знову до БТІ аби зареєструвати право власності. А зараз все це відбувається набагато простіше: людина приходить до нотаріуса і всі ці питання вирішуються там", - пояснив Несин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квартири довго оформлюють через помилки нотаріусів та невігластво власників житла
Нагадаємо, із 1 січня поточного року в Україні запровадили нову систему реєстрації речових прав на нерухоме майно. За словами голови Державної реєстраційної служби Дмитра Ворони, за 5 місяців поточного року у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано майже 1,4 мільйона заяв та запитів.
"Із них державними реєстраторами органів державної реєстрації прав зареєстровано понад 913 тис. заяв та запитів, а нотаріусами - 478 тис. Тобто сьогодні майже третина реєстраційних дій виконується нотаріусами", - сказав Ворона.
Коментарі
4Да, отобрать недвижимость, действительно стало проще! В электронной базе подчистил и вуаля
Пока не очень... Но направление правильное....
что за [Видалено] ,сам щас оформляю на себя дом , кучу справок всеравно надо ,с того же БТИ тех паспорт получал новый 1200 гр , потом в том же БТИ оценка имущества 500гр
Тариф на реєстрацію від 7,5 до 15 дол за 1 м2. Уроди. Система правильна, закон недосконалий а користуються для здирання грошей.