
Україна та США уклали угоду щодо надр.
У уряді розповіли, як буде відбуватися поділ прибутків між сторонами за умовами угоди. Про це розповіли перший віце-прем'єр - міністр економіки Юлія Свириденко та торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю "РБК-Україна".
"Це - володіння, управління - все 50/50. Розподіл прибутків лише через 10 років. До цього - тільки інвестиції і тільки в Україну", - пояснила Свириденко.
Качка зазначив, що на момент підписання частки у США та у Україні в Фонді однакові - 50/50, а далі є можливість вносити ще додаткові внески.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США розповіли, навіщо Трампу угода з Україною про надра
"Вони можуть бути безрозмірні, як з боку США, так і з боку України. Розмір внеску не впливає на те, що управління рівноправне. Він важливий на етапі виплати доходів", - пояснив Качка.
Водночас Свириденко додала, що кожен - і США, і Україна, отримує 50% акцій цього Фонду.
"Що стосується розподілу прибутків: уявімо, що за 10 років фонд генерує прибуток у $2 млрд. Припустимо, що за цей час США надали додатково $1 млрд допомоги, яка була вкладена у фонд. У такому разі, перш за все, з прибутку повертається ця додаткова сума, яка була внесена - тобто 1 млрд повертається США. А вже залишок прибутку - у цьому прикладі ще 1 млрд - розподіляється порівну, 50/50", - зауважила вона.
Комітет Верховної Ради з міжнародної політики схвалив ратифікацію угоди між Україною та США щодо співпраці у сфері надр. Рішення підтримали одразу в цілому.
Було підкреслено, що будь-які нові домовленості, які стосуються створення Фонду відбудови, не повинні суперечити чинній угоді. Також уточнено, що документ поширюється на всю територію України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Коментарі