Постпред України при ООН Сергій Кислиця наголосив на необхідності збільшити санкційний тиск на російські нафтоекспортні потужності.
За його словами, тіньовий флот РФ складається з більш як 600 суден, які транспортують приблизно 90% російської нафти. Про він заявив на засіданні Ради Безпеки ООН, передає Укрінформ.
Зокрема, пояснив дипломат, необхідно збільшити санкційний тиск на російські нафтоекспортні потужності. За його словами, тіньовий флот РФ складається з більш як 600 суден, які транспортують приблизно 90% російської нафти.
"Позбавити путінську Росію доходів від продажу енергоносіїв, щоб зупинити фінансування війни проти України. Доходи від продажу нафти й газу є основним джерелом для цього, - сказав він.
Тому дуже важливо перекрити ці потоки доходів шляхом посилення первинних і вторинних санкцій проти російської економіки.
"Танкерний флот, який старіє, становить серйозну небезпеку для довкілля і здоров'я людей, про що свідчить нещодавній інцидент із двома російськими танкерами в Керченській протоці", - вказав Кислиця.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кислиця пояснив, як ООН допомагає Україні
На його переконання, подальші обмежувальні заходи щодо РФ можуть передбачати зниження граничної ціни на російську нафту до ₴40 за барель (нині вона обмежена ₴60), санкції проти капітанів суден тіньового флоту і крюїнгових компаній, посилення нагляду за дотриманням правил страхування танкерів та обмеження проходу кораблів, внесених до чорного списку відповідно до міжнародних меморандумів про портовий контроль.
Кислиця нагадав, що військовий бюджет Росії на 2025 рік на 25% перевищує торішній.
"Якщо ми хочемо зупинити війну, ми повинні перекрити Путіну грошові потоки. Путін почне думати про мир лише тоді, коли його найближче оточення скаже йому, що гроші скінчилися", - наголосив він.
У цьому контексті постпред привітав запровадження нових санкцій з блоку США, Великої Британії та Євросоюзу проти частини тіньового танкерного флоту РФ та компаній, які слугують "особистим гаманцем Путіна.
Генеральна Асамблея ООН 17 грудня прийняла резолюцію про порушення прав людини на окупованих територіях України. У документі вперше за весь час агресію РФ назвали "загарбницькою війною".
"Ухвалення документа свідчить про те, що міжнародне співтовариство однозначно засуджує злочини російських окупантів, а кожен акт насильства і порушення прав людини отримає належну оцінку і покарання", - зазначили в МЗС.
Резолюцію підтримала 81 країна, утрималися 80, проти проголосували 14: Білорусь, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Іран, Китай, Куба, Малі, Нікарагуа, Нігер, Північна Корея, Росія, Судан і Зімбабве.
Коментарі