пʼятниця, 15 травня 2009 13:52

Росія вказала Україні, як бути з Мазепою та мовою

Росія вказала Україні, як бути з Мазепою та мовою

У МЗС Росії засудили політику Києва, направлену на реабілітацію гетьмана Івана Мазепи, розцінивши її як спробу втягнути український народ в "штучне надумане протистояння з Росією".

У департаменті інформації і друку російського зовнішньополітичного відомства звернули увагу на те, що "в даний час ведуться роботи зі спорудження пам"ятника Мазепі в Полтаві до 300-річного ювілею Полтавської битви, вже виданий президентський указ про заснування нової державної нагороди - хреста Мазепи".

"У цих умовах доводиться сподіватися на мудрість українського народу, який не дозволить себе втягнути в штучне надумане протистояння з Росією", - заявили в п"ятницю в ДІД МЗС РФ.

"Хотілося б нагадати українському керівництву, що ігри з історією, особливо з націоналістичною підосновою, ніколи ще ні до чого хорошого не приводили. І, намагаючись переписати спільну російсько-українську історію, власті України не стільки об"єднують українське суспільство, скільки розколюють його", - підкреслили в ДІД МЗС РФ.

У департаменті звернули увагу і на інші кроки Києва, направлені, зокрема, на "утиск російської мови в Україні, що створює напруження в російсько-українських відносинах".

Зокрема, відзначили в департаменті, президент України Віктор Ющенко зажадав прийняти заходи щодо неухильного дотримання вимог законодавства про мови посадовими особами під час виконання ними службових обов"язків.

"Глава держави зажадав прискорити створення спеціального органу виконавчої влади в питаннях мовної політики, відзначивши, що повноцінне функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя є гарантією збереження єдності України", - відзначили в департаменті.

У ДІД нагадали, що на сьогодні вже є два законопроекти, схвалені комітетом з питань культури і духовності Верховної Ради, в яких українська мова оголошується обов"язковою для застосування у всіх сферах публічного життя.

"Також продовжуються спроби нового розкручування теми "голодомору" і політичних репресій", - заявили в ДІД МЗС РФ.

Нещодавно голова Відділу зовнішніх церковних зв"язків Української православної церкви архімандрит Московського патріархату Кирило (Говорун) припустив, що з Мазепи можуть зняти анафему, оскільки її проголошення мало суто політичне підґрунтя.

"Мазепа зрадив Петра, порушив клятву, цей факт був, він гідний осуду, бо клятва робилася на Євангелії і на хресті, але все ж таки цей політичний учинок Мазепи повинні оцінювати політики, історики, але не думаю, що в цьому має брати участь Церква", - сказав архімандрит.

Проте постійний член Священного Синоду УПЦ (МП) митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел заявив, що подібні заяви священиків Московського патріархату є результатом політичного тиску на УПЦ (МП).

За матеріалами: Інтерфакс, Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Росія вказала Україні, як бути з Мазепою та мовою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

170

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

01.06.2009 06:49:31Не свидомий95.84.149.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Конечно прав!
31.05.2009 21:37:36Александр92.112.151.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Люди добрые! За что его возвеличивать до национального "хероя"? За то, что предал православие? За то, что драл шкуру со всякого, кто работал? За то, что крестницу довёл до интимных отношений? С него и началось падение Запорожской Сечи. Кто ж потерпит такое? Или Я не прав, свідомі?
29.05.2009 07:18:20Александр195.58.233.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Для Данил (Миколаїв) 28.05.2009 23:26. Я за тебя ничего не решаю! Решаешь ты сам, я тебе только посоветовал. У тебя своя голова на плечах. Это, во-первых. А во-вторых, я не знаю, что сейчас творится в НКИ, но когда я учился хочешь верь, хочешь нет, взяток не давали. Во всяком случае это не было массовым. И учили лучше. Языкам в том числе. Больше мне сказать тебе нечего. Можешь не отвечать, не напрягайся.
28.05.2009 23:26:23Данил80.252.240.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Александр (Макеевка) 28.05.2009 21:57 а ти за мене не хвилюйся!й тут вже не тобі вирішувати що мені робити й якими справами займатися!що до НКИ-то це самий відстойний ВНЗ нашого міста,з того часу як ти вчився нічого не змінилося навіть ремонта не зробили,зато хабарі беруть дуже й дуже великі!це на Евісі,а що до Соляних то там взагалі можна не вчитися прийшов купив диплом й пішов додому!
28.05.2009 22:13:07Александр94.178.170.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Для Гнат (USSR) 28.05.2009 22:06. Бальзам на душу! Всё таки я не одинок!!! Душно, согласись, иногда.
28.05.2009 22:06:05Гнат95.84.130.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Александру (Макеевка), Мне тоже тесно в этой задолбаной стране. Хочу в Империю! Мой кругозор был от Буга до Сахалина, а теперь хотят вбить местечковое сознание
28.05.2009 21:57:51Александр94.178.170.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Что - то я не слышал давно своего оппонента tpatriot (Chernivtsi). Куда ты пропал? Уж не обиделся ли на мои слова? Не зацепил и я тебя бревном по затылку? Не прищемил ли ты язык, дорогой tpatriot (Chernivtsi)? Приезжай, поговорим. Хочешь, я приеду. Только не обижайся. Для Данил (Миколаїв) 27.05.2009 18:23. Данила! Я жил и учился в славном городе Николаеве с 1981 года по 1987 год в НКИ. Ну, честно ты меня удивил. И только тем, что выжил ты в столь нелегкое время. Ты либо учись, либо работай. Два дела не для тебя.
28.05.2009 21:23:11Александр94.178.170.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Для Вася (Переяслав) 28.05.2009 17:23. Василий, ты видишь у меня нет комплексов. Мы с тобой нормальные люди. Но не называй меня братом, потому, что ты для меня сынок. Братом я тебя назову если мы с тобой будем по одну сторону баррикад или будем защищать свою РОДИНУ. Я тебе хочу сказать, что не надо идти на поводу у временных вождей и им поддакивать. Надо просто НЕМНОГО подумать и понять, что мы потеряли Советский Союз. Нас разорвали. Дай Бог нам подняться и не поддаться USA и их идеологии. Надеюсь ты меня понял. Я больше не хочу такой Украины. Мне нужна Великая Русь!!! Не пойми меня привратно.
28.05.2009 17:23:14Вася217.76.193.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
В том и дело, что разводят нас ВСЕ политики. Они считают себя "великими вершителями судеб страны", а народ за быдло. А на самом деле натуральные ворюги-временщики, "борцы за народ" - лжецы и прохиндеи, друг на друга покривают кто больше украл у народа...и воруют дальше... А Мазепа, Бандера, Ленин, Сталин - для отвода глаз...
28.05.2009 16:49:39Александр195.58.233.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Для Вася (Переяслав) 28.05.2009 14:12. Поверь Василий я без комплексов и прожил достаточно интересную, насыщенную жизнь и никогда не боялся высказывать своё мнение (ни при коммунистах, ни при "демократах"). И то, что за нос пытаются водить "апельсиновые вожди" не мне рассказывать.
Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути