Ексклюзиви
пʼятниця, 09 травня 2025 05:36

Нафтові санкції проти Кремля: Велика Британія перекриває тіньовий маршрут

Нафтові санкції проти Кремля: Велика Британія перекриває тіньовий маршрут
Морська блокада: Британія вводить наймасштабніші санкції проти суден РФ ФОТО: РосЗМІ

Велика Британія оголосила про нові санкції, спрямовані на майже 100 російських танкерів, що входять до складу так званого тіньового флоту.

Цей крок має на меті посилити економічний тиск на Москву у відповідь на її агресію проти України. Про це повідомляє Reuters.

За інформацією британського уряду, починаючи з 2023 року, ці судна транспортували нафту на суму понад $24 млрд. Деякі з них також підозрюють у причетності до пошкодження критичної підводної інфраструктури в Європі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велика Британія готується до війни з РФ: ЗМІ злили план евакуації королівської сім'ї

Нові обмеження, які прем'єр-міністр Кір Стармер представить на саміті в Осло, стануть найбільшим пакетом санкцій проти тіньового флоту, що коли-небудь запроваджувався Британією. Хоча точні деталі наразі не розголошуються, раніше схожі заходи включали заборону входу таких суден до британських портів і обмеження на навігацію в територіальних водах.

"Ми прагнемо позбавити російську воєнну машину прибутків від нафти, припинити діяльність "тіньового флоту" Путіна та захистити нашу підводну інфраструктуру, від якої залежить щоденне життя громадян", - заявив Стармер.

Занепокоєння через можливі акти саботажу в Балтійському морі - пошкодження кабелів, трубопроводів і ліній електропередач - змушують країни Північної Європи та Балтії вимагати рішучіших дій. Відповідні обмеження також передбачає 17-й пакет санкцій ЄС, у якому Єврокомісія пропонує включити до списку понад 100 суден і низку осіб, пов'язаних із російською морською логістикою.

Альянс JEF, створений у 2014 році під проводом Великої Британії, об'єднує 10 північноєвропейських країн, серед яких Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди, і виконує підтримуючу роль у безпеці регіону разом з НАТО.

Велика Британія завершила експлуатацію самохідних артилерійських установок AS-90 у власних збройних силах і передала всі наявні машини Україні.

Останні вогневі навчання з використанням AS-90 у складі британської армії відбулися в травні 2024 року. Спочатку виведення цих САУ з експлуатації планувалося відтермінувати до 2030-х років, аби уникнути розриву у бойових спроможностях. Однак на тлі змін у стратегічній оборонній політиці країни цей процес значно пришвидшили.

Зараз ви читаєте новину «Нафтові санкції проти Кремля: Велика Британія перекриває тіньовий маршрут». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути