Україна може отримати крилаті далекобійні ракети Taurus лише після узгодження цього питання зі Сполученими Штатами Америки.
Рішення щодо постачання цих ракет не буде ухвалюватися одноосібно, заявив кандидат у канцлери Німеччини та лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц. Воно має прийматися в тісній співпраці з новою адміністрацією США та європейськими партнерами, повідомляє n-tv.
"Процес навчання українських військових роботі з цією зброєю може тривати щонайменше чотири місяці, і за цей час у Сполучених Штатах відбудеться зміна влади, коли новообраний президент Дональд Трамп розпочне свій термін. І тому я виступаю за те, щоб відповісти на ці питання разом з американцями. Не самостійно, не в Німеччині, а разом із Європою та Америкою", - сказав Мерц.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Премʼєр Чехії обговорив з Трампом війну в Україні
Водночас він висловив сумнів, що ракети Taurus зможуть суттєво змінити ситуацію на полі бою в Україні.
Раніше Мерц запропонував створити Контактну групу з чотирьох країн для вироблення спільної європейської позиції щодо завершення війни.
Премʼєр Угорщини Віктор Орбан у понеділок прилетів до маєтку новообраного президента США Дональда Трампа у Флориді. Угорщина пообіцяла допомогти Трампу завершити війну в Україні.
9 грудня прем'єр-міністр Орбан зустрівся із Трампом і бізнесменом Ілоном Маском. На зустрічі також був присутній член Палати представників Конгресу та майбутній радник Трампа з питань національної безпеки Майк Волц.
Орбан після перемоги на виборах у США Дональда Трампа висловив думку про створення нової європейської стратегії у питаннях України.
Угорський прем'єр підтримує тісні стосунки з російським диктатором Володимиром Путіним і є найбільшим противником України в ЄС. Орбан також подвоїв економічні зв'язки з Росією, зокрема в енергетичній сфері. Він наполягає на припиненні допомоги Києву, що, за його словами, стало б стимулом для України укласти "мирну" угоду з Росією.
Коментарі