
Після того як президент США Дональд Трамп запропонував 30-денне припинення вогню в Україні та натякнув на можливі санкції проти Росії, у європейських столицях з'явилася надія на активізацію дипломатичних зусиль.
Проте його телефонна розмова з Володимиром Путіним 19 травня різко змінила тон, пише Bloomberg.
Як пише видання, розмова тривала дві години, і в її результаті стало зрозуміло, Трамп не має наміру чинити тиск на Кремль. Він закликав Росію та Україну до переговорів, але без участі США, не поставивши чітких вимог і не озвучивши погроз новими санкціями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін після розмови з Трампом зробив заяву про переговори
Європейські дипломати, з якими спілкувалося агентство, занепокоєні: Трамп може дистанціюватися від мирного врегулювання. Один із чиновників, який побажав залишитися анонімним, заявив, що Трамп фактично відмовився від своєї ідеї припинення вогню, а також від перспективи нових обмежень для РФ. Інший додав, що план прямого діалогу між Москвою та Києвом викликає різке несприйняття як у Європі, так і в самій Україні.
На думку Христини Берзіни, керівниці програми Geostrategy North Німецького фонду Маршалла у Вашингтоні, ситуація виглядає як повернення до тривалої фази конфлікту.
Путін виграв час і отримав додаткові можливості. Перспектива завершення війни знову віддаляється", - заявила вона.
Хоча Трамп пізніше спробував пом'якшити враження, заявивши, що США нібито не виходять із процесу і не виключають жодних кроків, Bloomberg зауважує: реальної готовності до санкцій чи збільшення допомоги Україні у його заявах не прозвучало.
19 травня російський диктатор Володимир Путін провів телефонну розмову з колишнім президентом США Дональдом Трампом.
За словами Путіна, бесіда тривала понад дві години і була "змістовною, відвертою та доволі корисною".
Після розмови Путін заявив, що Трамп висловив свою позицію щодо можливості припинення вогню в Україні. Також він повідомив, що Трамп наголосив: Росія виступає за мирне врегулювання конфлікту. Путін зазначив, що припинення бойових дій можливе у разі досягнення відповідних домовленостей між сторонами.
Коментарі