Громадський рух "Чесно" висунув сім критеріїв оцінки діяльності нинішніх депутатів і кандидатів у депутати. Актуальність цих оцінок для громадян України визначили шляхом загальнонаціонального опитування. Інформацію про кандидатів "Чесно" поширить перед виборами до парламенту.
— Критерій номер один для виборців — чи не був депутат замішаний у корупційних діях, — каже 60-річна Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи". Опитування провели за участі цього Фонду. — Корупційні дії кандидатів буде складно досліджувати. Можна посилатися лише на відкриті джерела, і то, якщо депутат цих фактів не спростував.
Другий висновок з опитування — людям дуже цікаво читати декларації про доходи кандидатів у депутати. Суспільство дозріло, щоб їх аналізувати. Правда, рішення Конституційного суду дозволяє кандидатам не публікувати декларації. Ми звернемося з пропозицією до кандидатів зробити це добровільно. Люди побачать, хто відкрив інформацію, а хто — ні, й зроблять висновки. Це може стати вирішальним під час підрахунку голосів.
Інформація про кандидата не буде вирішальною під час виборів. Пенсіонерам можуть роздати продуктові пайки, і в окрузі знайдуться 20 тисяч бабусь, які підтримають будь-кого. Тому ми будемо переконувати людей, що гречку можна брати, але не можна продавати совість.
Опитування засвідчило, що нема відмінностей в оцінках жителів різних регіонів, — додає Бекешкіна. — Це якраз той випадок, коли Схід та Захід разом.
Коментарі
1Я думаю, что если к декларации о доходах кандидата в депутаты или народного избранника добавить, если так можно выразиться, "декларацию" о расходах плюс примерную оценку стоимости имущества (его самого и ближайших родственников)... Пожалуй бестселлер получится! Хотя жанр изменится из документального на фантастику!