Приблизно за тиждень до держбюджету-2012 внесуть суттєві зміни. Держава приступає до виконання програми соціальних ініціатив президента Віктора Януковича. Почати з найбідніших, аби поетапно досягти соціальної справедливості — головна мета задуму глави держави.
Небайдужими залишилися не тільки експертні кола й політики. Навіть на побутовому рівні сьогодні можна почути розмови про соціальні ініціативи. Як говорить соціолог Євген Копатько, за даними останніх досліджень, нова соціальна політика президента — питання, яке найбільше хвилює громадян. Експерт вважає, що в політичному сенсі Віктор Янукович проголосив ініціативи своєчасно. Головним тут є те, що ця ідея — від першої особи держави.
Фахівці вважають, що зараз навряд чи хто з політичних опонентів президента може запропонувати щось краще. Ретельний аналіз програми ініціатив указує як на їх реальність, так і обґрунтованість запропонованих гарантом кроків.
Звичайно, важко охопити весь той комплекс дій, котрі вже починають утілювати в наше життя. Зупинімося лише на деяких важливих моментах, які не можуть залишити байдужим нікого в Україні.
Поговорімо про ліки та медичні препарати. Поза сумнівом, це питання є важливим та гострим для мільйонів українців. Хворіти останніми роками стало розкішшю. І це за існування офіційної безкоштовної медицини в нашій країні. Причина такого нонсенсу проста. Україна — чи не єдина держава Європи, де досі не було державного контролю за цінами на ліки. І, як свідчить практика інших європейських держав, не можна пробачати попередникам Віктора Януковича їхню зухвалу безвідповідальність у цьому питанні.
Звернімося до прикладу Німеччини, де референтні ціни на ліки запровадили ще 1989 року. В період з 1989-го по 2002 рік вартість лікарських засобів референтної групи в цій країні знизилася на 32%.
За своєю суттю референтна ціна — це фінансовий механізм, який визначає максимальний рівень відшкодування вартості лікарських засобів пацієнту. Відшкодовуватиме держава. З усією відповідальністю, яку накладає на владу президент України.
Зазвичай до референтної групи належать рецептурні ліки. Важливим моментом є те, що відтепер в Україні будуть зазначати міжнародну непатентовану назву лікарського засобу, чого раніше не практикували. Таким чином людині не нав'язуватимуть дорогий лікарський бренд, і вона не муситиме переплачувати за гарну етикетку та відому назву.
Механізм дії референтного підходу простий. Є ліки. Існує ціна: А, Б та В. І тут втручається держава й вирішує, яку частину вартості вона компенсуватиме. Здебільшого для визначення адекватної ціни використовують референтні значення інших країн. Враховуючи те, що необхідний лікарський кошик у тих же Білорусі або Росії коштує вп'ятеро-вдесятеро дешевше, ніж у нас, така політика матиме сенс.
Україна повертається обличчям до громадян, що є визначальним фактором політики президента. Адже люди вже встигли забути, яке воно, те обличчя їхньої рідної держави.
Коментарі
Права одинакові відповідно до Конституції. Шість місяців без оплати міністрам, депутатам. Подивись Сергію які проекти законів пропонуєш, тобі взагалі платити не потрібно - нульова віддача. А випускників не займай - вони влаштуються без тебе і стаж зароблять.
Тебе - козлу платили.