четвер, 25 червня 2026 10:49

Партизани провели розвідку об'єктів космічного зв'язку ЗС РФ в окупованому Криму
7

Представники партизанського руху "АТЕШ" заявили про збір матеріалів щодо військової інфраструктури Росії на заході окупованого Криму.

Зібрані дані про особливості локації Центру космічного зв'язку, щільності його оборони передали Силам оборони України.

Про це пише Telegram-канал "АТЕШ" 25 червня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збиття - понад 90%: ППО України вночі ліквідувала більшість цілей РФ

Як вказано в повідомленні, партизани провели розвідку трьох об'єктів військової інфраструктури в західному Криму. З'ясовували ситуацію в районах Заозерного та Вітіно.

"Усі три локації пов'язані з в/ч 81415 - Центром далекого космічного зв'язку НІП-16 та 40-м окремим командно-вимірювальним комплексом. Об'єкти знято послідовно, незважаючи на щільне відеоспостереження та присутність військових на кожній ділянці маршруту", - йдеться в повідомленні.

Вітіно, за даними розвідки, найбільш укріплена локація. Там зафіксовано значне накопичення військового персоналу та посилений контрольно-пропускний режим. Щільність охорони підтверджує високу значущість об'єкта для окупантів.

НІП-16 - це наземна станція управління військовими супутниками. Як пише "АТЕШ", з цієї станції російські військові передають команди на орбітальні апарати: супутники-розвідники, системи навігації та зв'язку.

Партизани «АТЕШ» виявили місце управління супутниками РФ у західному Криму
Фото: t.me/atesh_ua
Партизани «АТЕШ» виявили місце управління супутниками РФ у західному Криму
Партизани «АТЕШ» виявили місце управління супутниками РФ у західному Криму
Партизани «АТЕШ» виявили місце управління супутниками РФ у західному Криму
Партизани «АТЕШ» виявили місце управління супутниками РФ у західному Криму

"Командно-вимірювальний комплекс відповідає за точне відстеження супутників і синхронізацію їх роботи. Простіше кажучи, це пульт управління космічним угрупованням РФ у регіоні, без якого супутники перетворюються на марний метал на орбіті", - уточнюють партизани.

"Усю зібрану інформацію, фото- та відеоматеріали по трьох майданчиках передано Силам оборони України" - резюмують у повідомленні "АТЕШ".

Окупований Севастополь частково без світла після атаки БПЛА вночі 24 червня.

"Губернатор" окупованого Росією Севастополя Михайло Развожаєв повідомив, що місто тимчасово залишилося без світла. Закликав мешканців економити заряд гаджетів і не перевантажувати мережу після відновлення електропостачання.

Згодом зазначив, що електропостачання частково відновили. Йдеться про такі райони: Інкерман, Північна сторона, Кача, Орлівка, Андріївка, Орлине та Севастопольську зону ПБК. Російський "губернатор" визнав, що найскладніша ситуація склалася в Ленінському та Гагаринському районах, де електрики "не буде до вечора".

Зараз ви читаєте новину «Партизани провели розвідку об'єктів космічного зв'язку ЗС РФ в окупованому Криму». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 11170
Голосування Чи потрібно відновлювати постачання води з Дніпра в окупований Крим?
  • Ні. Окупанти повинні самотужки забезпечувати окуповану територію
  • Так. Там також живуть люди
  • Потрібно воду продавати задорого
  • Ваш варіант (у коментарях)
Переглянути